tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Milí kočičí lidé,
prosím o krátkodobou pomoc ty z vás, kdo bydlí v Kolíně nebo jeho těsném okolí. V ulici Zličská, Kolín 5 žije paní, u které máme v dočasece čtyři odrostlá koťata. Mají u ní výbornou péči, ale bohužel paní musí v termínu 22.2. - 7.3. nastoupit do nemocnice, kde ji budou operovat. Pro tuto dobu a možná ještě pro týden či dva poté nutně hledáme člověka, který by alespoń jednou denně zašel do jejího domu koťata nakrmit a vyčistit záchody atd. Protory dočasky, kterou obývají poze tatro koťata, mají samostatný vchod, takže by dotyčný nemusel mít obavy, že by vstupoval k někomu domů. prosím velmi o šíření této zprávy a pokud byste o někom věděli, dejte mi kontakt na nás:  psoz@seznam.cz nebo 728 193 712.

 

 

V sobotu v útulku proběhly kočičí Vánoce. Kromě materiálních darů se vybralo krásných 31100 korun a 255 liber. 4 kočičky při akci také rovnou zamířily do nových domovů. Jednooký Max a Allie odjeli k úžasné rodince, která si původně ani pro kočku nejela. Aisha zamířila do nového domova k dalším dvěma kočičím kamarádům a nového domova se konečně dočkal i mazlík Filípek. Předběžně mají přislíbený domov i další kočičky, domů se možná podívá Babetka, Meg a Lynette.

V sobotu v našem útulku byl Mikuláš z firmy Vetoquinol. Našim kočičkám darovali odčervovadla Drontal, spot on Flevox, zklidňující přípravek Zylkene, přípravky na játra Legaphyton a Zentonil. Všechny tyto přípravky se nám velmi hodí, ať už je to na odčervení nových přírůstků či pomoc pro kočky se špatnými játry, jako je náš miláček Babetka. Bez lidí, jako jsou oni, by náš útulek fungovat nemohl. Děkujeme mnohokrát!
PS: na fotkách dary přijímá naše FIP pacientka Míša a kočička Rézinka

Zvířata 4

Vážení přátelé,

stále vybíráme jména pod petici za ukončení dálkových transportů tzv. hospodářských zvířat z České republiky do třetích zemí (především do Turecka, Uzbekistánu, Libanonu, Libye, Ruska a dalších). Důvodem je nejen krutost samotného transportu, ale také kruté zacházení a životní podmínky, které na zvířata v těchto zemích čekají.

V cílové zemi jsou zvířata buď poražena na maso, většinou zcela nehumánním způsobem - vykrvením bez omráčení, nebo končí v intenzivních farmách korporací, většinou však u drobných rolníků přežívají ve velmi nuzných podmínkách: minimum vody a krmení, uvázaná na slunci, vyzáblá, dehydratovaná, přehřátá…a zažívají hrubé zacházení, jak dokládají snímky z Uzbekistánu (transport), Tádžikistánu a Maroka. Více v příspěvku.

Číst dál...

Krmič

(ilustrační foto)

Milí kočičí lidé,
Už podruhé velice naléhavě hledáme člověka (nebo několik lidí), který by pomáhal / pomáhala s krmením venkovních kočiček obětavé zachránkyni kočiček i pejsků, která se stará nejen o více než 30 zachráněných domácích kočiček, ale též o volně žijící kočičky na několika místech v Praze 4 (Podolí, Krč).
Dále hledáme osobu, která by paní mohla pomáhat s péčí o dalších asi 20 zachráněných kočiček v domku v obci Mradice, okr.Louny. Moc prosíme pomozte! Bez pomoci se opravdu neobejdou!!!

Číst dál...

KV21

Zveme vás na naše tradiční KOČIČÍ VÁNOCE.

V sobotu 11. prosince od 10 do 18 hodin v útulku Kocour Felix ulice U obalovny 948 Klecany u Prahy.

Přijďte si s námi dát horký čaj nebo kávu, ochutnat cukroví a hlavně pomazlit naše chlupaté svěřence! Pokud máte chuť, můžete jim přivézt dárečky v podobě něčeho dobrého k jídlu nebo i pár korun na to, co se nedá přinést sebou, ale co kočičáci také potřebují. Těšíme se na vás! Čtyřnožci i dvounožci z útulku Kocour Felix

Cez1
Všichni chlupáči z útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech velice děkují zaměstanacům společnosti ČEZ a Nadaci ČEZ za finanční dar. Velmi nám pomůže, je nás teď v útulku opravdu hodně!!!!
(Na fotce zleva: Jitka Nalevajková, ČEZ, Hana Janišová a Eva Krejcárková, PSOZ)
Cez2
 

Zvířata trans

Vážení přátelé,

dlouhotrvající přeprava – dálkové transporty zvířat jsou zosobněním utrpení a strádání zvířat, pokrytectví a krutosti všech odpovědných stran. Zvířata v transportech trpí, hynou, umírají… Bezohledný agro-byznys se „ztrátami“ počítá. Stovky zvířat uhynulých v plavidlech jsou ročně vyhazovány, ilegálně, do Středozemního a Černého moře. Na snímku je mladý mrtvý býk vyplavený na pláži ostrova Kos, Řecko, v červenci letošního roku. Mohl být i z České republiky…

Pomozte nám ukončit tyto krutosti páchané na zvířatech! V EU se již jedná o úpravách nařízení č. 1/2005 o ochraně zvířat během přepravy. Je nutné, aby nařízení dálkové transporty zakazovalo bez výjimek.

Číst dál...

Rodinka

(Ilustrační foto)

Z Lipenců jsme během tohoto roku zachránili spoustu koček. Bohužel tamní zásoba koček stále nekončí, byly odchyceny další. V útulku momentálně zuří panleukopenie, což je pro nenaočkované kočky velmi pravděpodobná smrt. Tyto kočky bohužel venku zůstat nemůžou, dospělé kočičce bude venku zima a takto malá koťátka by zaručeně zemřela. zatím jsou u paní, která je odchytila, ale ta musí odjet.

Hledáme proto dočasnou péči aspoň do doby, co budou naočkovaní. Veterinární péči a ostatní výdaje hradíme.

 

Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712

Krmičky

V oblasti rozhraní Prahy 3 a Prahy 9 (u starých Hrdlořez) se 88 letá paní léta stará o šest kočiček. Bohužel je od 12.10 v nemocnici a kočky jsou hladové a je jim zima. Takto by neměly šanci přežít asi ani do Vánoc!

Jsou to vykastrované samičky 5 a 6 let staré. Dcera krmička, která ale bydlí daleko. Zjistila však, že místo patří Praze 9. Kontaktovala Stavební úřad a zjistila, že tam není žádný plán a má tam zůstat zeleň, možná, že tam dojde k úpravě, aby se místo více zpřístupnilo lidem. Ale zatím tam mohou bez problémů být.

Číst dál...