tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Koťátko

Dosud jsme v útulku měli k dispozici staré auto, které nám darovala jedna hodná paní. Fungovalo dobře a provoz útulku je na něm do velké míry závislý. Vozíme jím kočky na veterinu a zpět, díky němu se také zvládneme bezproblémově zásobovat a občas s ním vozíme kočky do nových domovů či do domácích depozit.
Bohužel autu nyní upadl výfuk a po prohlídce v autoservisu bylo jasné, že má i mnoho dalších závad, kvůli kterým neprojde technickou prohlídku, na kterou mělo jít 15. května. Bez auta se momentálně nedokážeme obejít. Jeho oprava by stála 25 tisíc nebo víc, což se vzhledem k jeho ceně a příslibu do budoucnosti jeví jako zbytečně vyhozené peníze.

Číst dál...

Zizka
Žižka (naroz asi 2018) je neuvěřitelně hodný a přítulný kocourek, který miluje lidi. A je navíc velice statečný. Do útulku PSOZ Kocour Felix jej přinesla paní, která jej našla ležet před svým domem se strašnou mokvající ránou v místě, kde běžně bývá oko. Vzali jsme kocourka ihned na veterinu, ke specialistovi na oči. Ten mu ránu vyčistil, prohlédl a zjistil, že je stará už několik dnů a vznikla nejspíše tím, že ubohého kocourka někdo do oka střelil! Kocourek dostal antibiotika a léky proti bolesti a za týden poté šel na operaci.

Číst dál...

Depozit
Přichází jaro a na nás se valí šílené množství žádostí o pomoc kočkám. Už jsme přijali jednu těhotnou kočku, v jedné lokalitě na nás čeká ale potenciálně dalších přibližně deset. Z jedné lokality, kde se bude bourat, budeme potřebovat umístit 10 až 20 koček (část z toho jsou koťata) a ještě budeme přijímat 20 koček z exekuce. Náš útulek takové šílené množství není schopný sám zvládnout.

Číst dál...

Zvířata v lodích

Vážení příznivci zvířat, Elbeik, původně s 1776 zvířaty, dobytek, stále brázdí Středozemní moře, třetí měsíc. Nevíme, kam přesně pluje. Plavidlo mělo zakotvit v Řecku, ale je opět v pohybu. Zvířata musí být po 3 měsících na palubě vyčerpána, trvale bez pohybu, čerstvého vzduchu, ve výkalech… Máme vážné obavy, že libanonští majitelé zvířat plavbu prodlužují a snaží se najít porážku zvířat v Africe. To by znamenalo, že přeživší zvířata budou v této zemi týrána a brutálně zabita.

Je nezbytné, aby EU udělala všechny kroky na pomoc zvířatům, aby nařídila zakotvení lodi v EU pro vyložení zvířat a zákaz jejich další přepravy. Dále je nutné, aby EU zastavila odesílání hospodářských zvířat z EU do třetích zemí, do zemí mimo EU.

Pomůžete? Připravili jsme žádosti na odeslání emailem odpovědným EU představitelům a ministrovi ve Španělsku.

Číst dál...

Zvířata v lodích

Vážení přátelé, od poloviny prosince 2020 do dnešních dní bylo/je 2 671 skotu domácího uvězněno na dvou nákladních lodích pro přepravu zvířat. Plavidla Elbeik a Karim allah, vlastněná libanonskými firmami, vyplula ze španělského přístavu Cartagena, naložena zvířaty ze států EU. Cílem cesty měla být jatka, resp. brutální zabití, v Turecku (895 zvířat z Karim allah) a v Libyii (1 776 skotu na Elbeiku). Když je tyto země odmítly (kvůli podezření na katarální horečku ovcí), majitelé zvířat se snažili o jejich prodej v dalších zemích Afriky. Zvířata neustále vězněná na palubách, bez možnosti pohybu, čerstvého vzduchu, řádné péče, ve výkalech. Záběry z Karim allah se dostali na veřejnost až minulý týden, záběry zvířat z Elbeiku až tento týden.

Číst dál...

Kočky v ohrožení
V obci poblíž Lázní Mšené (nemohu jmenovat, protože při prozrazení by přišli o život), se vyskytuje v jednom objektu kočičí rodinka - maminka a dvě odrostlejší ko´tata. Místní je mají "na myši", tím pádem kočičku nechávají pořádk dokola rodit a neřeší úmrtnost koťat. Kastraci zásadně odmítají! Majitel hrozí, že pokud někdo kočiku sbere a vykastruje, zabije ji i stávající ko´tata (jednomu před pár měsíci před svědky rozšlápl hlavu!!!) Kočky také prakticky nekrmí a i v mrazech spaly jen venku pod stříškou.

Číst dál...

Hoonza
Bylo odpopledne 18.února a v našem útulku Kocour Felix v Klecanech kdosi zazvonil u dveří. Otevřeli jsme a za dveřmi stáli paní s pánem a asi desetiletým synem. Na tom by nebylo nic divného, takové návětěvy míváme celkem často. Co bylo zvláštní, že chlapec (Honza, jak se představil), držel v ruce zavařovacví sklenici plnou peněz. A hned vysvětlil: našetřil přes 1000 Kč a daroval je kočičkám v našem útulku! Úžasné!
Moc jménem všech kočiček a kocourků Honzíkovi děkujeme!

DSZ

My, níže podepsaní, žádáme o ukončení dlouhých a strastiplných transportů živých zvířat, resp. vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do Turecka i dalších zemí mimo EU. Žádáme o ukončení vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do vzdálenějších zemí EU nebo do takových vzdáleností, kdy by přeprava přesáhla osm hodin. Současně žádáme o zlepšení podmínek pro převážená zvířata po ČR.

Číst dál...

Pomáhej pohybem

Milí kočičí lidé,
pokud rádi běháte a současně chcete pomoci kočičkám z útulku Kocour Felix, pak vězte, že se PSOZ opět dostal do programu Nadace ČEZ "Pomáhej pohybem". Pokud se nyní přidáte k aplikaci a budete běhat, pomůžete našemu útulku získat pro kočičáky pár desítek tisíc korun. Půjdete do toho? Předem moc děkujeme!

https://pomahejpohybem.cz/

Dasty
Prosím o zveřejnění přiložené výzvy na nástěnce vašeho útulku, a to ohledně pomoci při hledání nového domova pro pejska Dastyho, jehož majitelka je vážně nemocná a nemůže se o Dastyho postarat.
Předem děkuji za ochotu pomoci.
S pozdravem.
D. Jansová
Tel.: 731270317