tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

hon

Dobrý den,

na této demonstraci (viz níže) bych měla též vystoupit - proto, že chci lidi upozornit (mimo jiné) na to, že jednou z kostek domina, které kvůli anticovidovým opatřením zákonitě spadnou, jsou v neposlední řadě útulky a záchranné stanice pro opuštěná zvířata, které díky rozvrácení ekonomiky přicházejí o sponzory, na nichž jsou závislé. Sponzoři z řad firem přestávají sponzorovat kvůli propadům tržeb a sponzoři z řad lidí kvůli ztrátě místa nebo v případě OSVČ ztrátě zakázek. Pokud vláda (nejen naše) s opatřeními velmi brzy nepřestane, útulky zaniknou a zvířata budou umírat bez pomoci.

Proto prosím o podporu této akce!

Hanka Janišová

--------------------

Občanská iniciativa HON si vás dovoluje pozvat na demonstraci konající se v neděli 27.9.2020 od 15:00 hodin na Palackého náměstí v Praze.
V souvislosti s tímto vydáváme následující prohlášení, jehož jednotlivé body budou hlavními tématy demonstrace.

Číst dál...

5 1

Kočičí nebo lidskou náhradní maminku hledáme pro těchto pět asi týdenních koťátek, která někdo hodil před dům lidem, kteří bydlí v Praze - Bohnicích. Našli je, vzali je k sobě domů, ale nemohou se o ně déle starat tak, jak takoví drobečci potřebují, protože pán pracuje na stavbě a paní v nemocnici, což obojí vylučuje péči o miminka. Koťátečka jsou však malí velcí bojovníci, krásně pijí ze stříkačky a opravdu by bylo hrozné, kdyby musela umřít jen proto, že by se nikdo nenašel.

Číst dál...

Misky

Nadace na ochranu zvířat a spol. Mars Czech s.r.o. pořádá v pořadí již 12. ročník kampaně Pomozte naplnit misky v útulcích, jejímž posláním je celkové zlepšení situace psů a koček v útulcích v České republice. V rámci doprovodné aktivity, které se účastníme, můžete podpořit i náš útulek Kocour Felix v Klecanech a jeho nyní skoro 200 chlupatých obyvatel koupí krmiv Pedigree® a Whiskas® v hypermarketech Globus a jejich umístěním do sběrného boxu. Pro nás se konkrétně sbírá v Globusu na Černém Mostě. Moc Vám děkujeme!

Hanka Janišová a všichni z útulku Kocour Felix

Pozor

Pejskaři, dávejte si velký pozor! Až do konce roku hrozí vašim psům při pohybu v přírodě nebezpečí, že se otráví! Pokud s nimi chodíte na procházky do polí a občas je pouštíte na volno, riskujete u svých čtyřnohých přátel otravu jedem nastraženým na hraboše. Až do konce letošního roku totiž mohou někteří zemědělci nastražovat na polích jed Stutox II, který má hubit přemnožené hlodavce.

Číst dál...

Cita

Rozkošnou asi dvouměsíční mourinku Čitu nejspíš někdo vyhodil – našli ji totiž dvě spolupracovnice Pražského spolku ochránců zvířat při výletu na vesnickém nádraží v jižních Čechách. Ačkoli se ptaly mnoha místních, nikdo se k ní nehlásil. Rozkošné koťátko, které vrnělo, jen se ho dotkly, tam samozřejmě nedokázaly nechat a tak se druhý den ocitlo v domácím depozitu PSOZ v Praze 8. Tady se maličká, rozkošná Čita stala oblíbenkyní lidí i místních koček.

 

Číst dál...

Eden

Ve Vršovicích objevila jedna paní několik kočiček, většinou koťátek, které tady asi někdo vyhodil a živoří tady na dost nevhodném místě bez pravidelného krmení. Paní kontaktovala PSOZ a naše spolupracovnice Markéta se tam jela podívat a zjistila toto:

"Je to u Kubáně ve Vršovicích (mezi hokejovým stadionem a budovou PRE). Kočičky jsou tam čtyři, co jsem viděla (1 černá, 3 černobílé). Plaché a hladové. Zázemí mají pod prkny ve vlhku a tmě :( Bylo už šero, tak fotka jednoho plašánka je jen pro představu, kde mají misky. Blbé je, že to je dost otevřené místo, přes den frmol, a soukromý pozemek stadionu, boudička se tam moc nedá nikam dát. Právě i misky jsou raději schované."

Číst dál...

Dorotka

Dorotka je moc hodná osmiletá želvovinová Britka, která k nám, do útulku Kocour Felix, přišla letos v květnu, spolu se svými čtyřmi kočičími příbuznými. Jejich původní majitel byl starší pán, bohužel těžce nemocný a v posledních dnech svého života, když věděl, že se o své kočičí miláčky už nebude moci starat, nás oslovil, zda bychom se jich ujali, postarali se a našli jim časem nové domovy. Všech pět (tři kocourci a dvě kočičky) jsou moc milí a je na nich vidět, že měli v životě dobrou péči a lásku.

Číst dál...

Frontline

Zdravím všechny,

včera mi naše dvorní veterinářka sdělila, že (osobně!) udělala fatální zkušenost s prostředkem proto blechám FRONTLINE v pipetě. Její jiná klientka to dala koťatům (množství přiměřeně malé) a výsledek - otrava. Jedno chudinka nepřežilo, druhé z toho paní doktorka několik dní dostávala. Je sice možné, že to byla vadná šarže, ale rozhodně bych to neriskovala.

Prosím, pokud souhlasíte, že by se to mělo obecně vědět, pomozte se šířením mezi útulky i majitele koček.

děkuji

Hanka Janišová

PSOZ

Rézi

Milí kočičí lidé,

dostala se k nám do útulku bílorezavá kočička, kterou našli na parkovišti u Stomatologického ústavu v Praze. Paní, která tam krmí místní "toulavky", si všimla, že tam je nová a že je velmi přítulná. Zjistila ale, že je zřejmě v dost vysokém stádiu březosti. Kočička putovala přes veterinu, kde zjistili, že je již za polovinou doby březosti a proto jsme ji už nenechali kastrovat, ale vzali zatím k nám do útulku. Nicméně prostředí útulku je přece jen rizikové a tak pro ni nyní hledáme domácí dočasnou péči.

Číst dál...

Koťátka 7dní

Naše koťátka přišla o maminku, dnes jim je 7 dní. Hledáme pro ně náhradní mámu, která jim dá správnou kočičí péči. Snažíme se, co nám síly stačí, ale kočička to zvládne stokrát lépe.
Prosíme, máte-li doma kojící kočičku, nebo znáte někoho, kdo má, dejte nám vědět. Budeme Vám neskonale vděční a šťastní, že budou mít prcci větší šanci ve zdraví dospět.
Děkujeme i za sdílení.

tel.: 735531570

drahana22@gmail.com