tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Druhou základní věcí je, aby kočka měla pravidelně dostatek potravy, protože jen tak se jí vytvoří dostatečně hustá zimní srst a ochranná zásoba podkožního tuku. I VENKOVNÍ KOČKY MYŠI LOVÍCÍ POTŘEBUJÍ PRAVIDELNÉ KRMENÍ. Hlavně v zimě.

Místo, kam budete dávat krmení by nemělo být vlhké, ale ani v průvanu. Je lépe dávat misky na jakoukoli podložku třeba na polyesteren, aby nebyly položeny hned na zem . Snadněji tak promrznou. Nechávejte kočkám kromě granulí i vodu. V zimě je to trochu problém, ale i ten se dá zvládnout.  Pokud to jde choďte krmit 2x denně, ráno a večer ve stejnou dobu. Kočky si zvyknou a zvláště v zimě se stačí nabaštit , aniž by jim jídlo zmrzlo. Je lépe vybírat kvalitnější krmivo, aby kočky netrpěly zažívacími problémy.

Problém nás, kteří se staráme o venkovní kočičky jsou ale i lidé - musíte  pamatovat i na to, že ne všichni lidé jsou kočkomilové, a tak se může stát, že vámi připravené mističky budou vyhazovány. A bohužel v tom nejhorším případě může přinesené jídlo sloužit jako "skrýš" pro jed - proto prosím dobře vybírejte krmící místa a všímejte si všech kočičích svěřenců, kteří se tam chodí krmit.

Jste-li pouliční krmiči, určitě máte  přehled o kočkách volně žijících ve vašem okolí. Pokud se k Vám přitoulají nekastrované kočky, bylo by dobré kontaktovat útulek či depozitum v daném městě a kočky nechat kastrovat. Určitě Vám pomohou, většina útulků má ve svých programech i program kastrační. 

Také v případě, že k miskám přijde poraněné zvíře, nebuďte lhostejní a odvezte jej.

Zima je obdobím, které zdaleka ne všechna zvířata mohou přežít. Děkujeme Vám, že i vy pomáháte.