tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Of5
Ofélie je neuvěřitelně hodná a především statečná, asi pětiletá kočka. Našla ji v listopadu loňského roku lékařka z Motolské nemocnice v místním skladu. Zdálo se, že kočička je v posledním tažení a především, že ji někdo brutálně týral. Místo obou uší měla jen krvavé pahýly, plné hnisu - byla tedy domněnka, že jí někdo uši uřízl.

Lékařka zavolala Pražský spolek ochránců zvířat, který si pro ni okamžitě přijel a odvezl ji na veterinární kliniku k doktoru Daškovi. Ten konstatoval, že kočce uši nikdo neuřízl, ale na obou má rozbujelé rakovinné nádory a kromě nich těžkou infekci a otevřené rány a že musí velmi trpět bolestí. Kočička po ošetření putovala do útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech, kde nejprve dva týdny brala antibiotika a utišující léky, aby se uši z nejhoršího zahojily. Poté podstoupila u dr. Daška první operaci na odstranění nádorů (a tím i většiny zbytků uší). Po operaci se kočičky ujala slečna Romana, která chodí do útulku pomáhat a vzala si Ofélii, jak ji pojmenovala, k sobě domů, aby měla individuální péči.

Ta se evidentně vyplatila, protože kočička začala krásně jíst, přibrala tři kila a hlavička se jí perfektně zahojila. Za dva měsíce se však vedle místa původních nádorů objevila další boule a tak Ofélie musela opět na operaci. Veterinář však i udělal rozbor tkáně a zjistil, že nejde o metastáze a že kočička by po této druhé operaci už měla být definitivně v pořádku. Ofélie vše nese velmi statečně a zjevně je ráda na světě, miluje dobré jídlo a už začala být i velmi aktivní. Její dvě operace však stály téměř 8.000 Kč, což je pro PSOZ obrovská suma. Pokud byste tedy měli chuť přispět a tím umožnit záchranu některé další kočičce, pošlete prosím jakoukoli sumu na účet 179 500 872/0300, variabilní symbol 210214. Moc děkujeme!

Of1

Of2

Of3

Of4

Of6

Of7