tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Panda-Archie1

Pandu už asi znáte – kdo by si taky tohoto krasavce na našich stránkách nevšiml, že? Ale koho ještě neznáte, jsou jeho zachránci. Lidé, pro které kočka není jenom „to, co chytá myši“, ale obětují svůj čas a často i nemalé finance na pomoc toulavým, často vyhozeným kočičkám. A právě tito úžasní lidé nám Pandu před několika dny přivezli, když už bylo jasné, že opravdu nikomu „nepatří“, ale hlavně bylo jasné, že je tento krasavec na ulici nešťastný.

A tak se kocourek pomalu zabydloval u nás; jeho nedůvěra však byla do očí bijící – nešťastný z toho, jak moc ho jeho majitel zklamal, když ho prostě vyhodil a nechal napospas svému osudu na ulici. Nešťastný, zlomený a nedůvěřivý...

…neděle odpoledne, otevírám dveře našeho kočičího domu a tam stojí dvě milé tváře – paní, která Pandu přivezla a neznámý pán. V dlaních svírají tajemné balíčky. Kočičky okamžitě vstávají, omotávají se jim ocásky kolem nohou a návštěvníky vítají – balíčky chlupáči poznali okamžitě – libová šunka, tvaroh, masové kuličky (pečené v troubě na pečícím papíře tak, aby neobsahovaly nic, co by kočičkám neprospělo - paní si opravdu dala záležet!! J) Snad ještě dřív, než se pán stačil představit, přiběhl ten samý Panda, který doteď smutně ležel na kleci, vyskočil pánovi na záda, omotal se mu celým svým chlupatým tělíčkem kolem krku a začal nádherný obřad vítáníJ Ten samý Panda (u pána Archie), který se sice nechá pohladit, ale raději je zalezlý se svým žalem v koutě, teď láskyplně „ňufal“ pána na obličeji, lísal se a po celou dobu se od pána nechtěl hnout. V sedě, ve stoji, při prohlídce útulku…pán a „jeho“ Archie spolu. Taky Vás zajímá, kdo byl tajemný PÁN? Více než dva měsíce ho spolu s paní na ulici krmil, více než dva měsíce s ním chodil na procházky jako s pejskem, dokonce si ho chtěl vzít k sobě, ale Archie si bohužel extrémně nesedl s jeho vlastními zvířátky. A tak, aby ho alespoň na chvíli potěšil, přijel pán „svého“ Archieho navštívit k nám. A pro nás, ačkoliv jsme byli opravdu smutní z toho, že spolu nemůžou odjet domů, byl tohle důkaz toho, že Archie má v sobě spoustu lásky, jen potřebuje najít někoho, komu by ji mohl s důvěrou dát. A ještě jeden důkaz tahle návštěva přinesla: pořád existují lidé, kteří opravdu milují zvířata. Oběma <3 děkujeme!

Panda-Archie2