tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Štístko

Není tomu tak dávno, co jsem při ranní léčbě měla asi za 10 minut hotovo; pár kápnutí do uslzených kočičích očiček, tradiční tabletka našemu ukňouranému Epileptikovi, ošetření některých kožních problémů a konec. Žádné kapačky, žádné přikrmování přímo do tlamičky, dokonce ani žádné injekce. Rozhlédla jsem se po chodbě plné pochrupujích kočiček a polila mě vlna štěstí: ano, tohle má SMYSL!

Příští víkend mě však v našem „kočičáriu“ čekalo Štístko….

Víte, když se na ulici najde vyhublá a nemocná mourovatá kočka, brečím pro ni, ale pořád se v duchu „utěšuju“ a snažím si najít nějakou výmluvu – třeba že se narodila na ulici (nic moc, já vím…). Když nám ale přivezli tohohle „bezocáska“, výmluvu jsem nenalezla. TAKOVÝ kocour se na ulici prostě nerodí! Znamená to, že prostě jednoho dne někdo přijde domů z práce, vezme svoji kočku a hodí ji na ulici??! Nebo už tenhle kocourek nedokázal být dostatečně produktivním artiklem v oněch příšerných množírnách??! A kdo mu usekl/ukousnul ocas??

Stlamičkou plnou boláků, špatně polykajícího, jsme ho přijali s diagnózou kalicivirózy. Děláme vše, co je v našich silách, abychom toho miláčka zachránili. Jedna z nás, studentka Magda, dokonce přesvědčila svou spolubydlící, aby si mohla vzít Štístka na domácí léčéní. Bohužel nevíme, jestli se toho Štístko ještě dočká. Dnes jsme ho v kritickém stavu převezli na veterinu…. Držte prosím všichni palečky, abychom Vám mohli brzy přinést dobrou zprávu…