tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Vanilka
Černého, zjevně staršího kocourka Vanilku našla naše kolegyně Petra ležet na silnici před Neratovicemi, zjevně sraženého autem. Okamžitě jej vzala na veterinu. Kocourek byl na živu, ale, jak se ukázalo na rentgenu, měl tříštivou zlomeninu přední pacičky a komplikovanou zlomeninu stehenní kosti na zadní. Také měl menší otok na mozku. Přes to vše byl strašně milý, na hlazení reagoval vrněním a bylo jasné, že lidem důvěřuje, že jej zachrání.

Ještě ten den byl operován a poté několik dní hospitalizován na veterinární klinice. Vše vypadalo nadějně, otok se vstřebal a kocourek začal sám jíst. Bohužel za několik dní přední tlapka strašně otekla a musela být amputována. Zhoršil se však i pooperační stav zadní tlapky a musela být provedena nová operace. Následně se zjistilo, že v kyčelním kloubu je další zlomenina, s tou se však zatím čeká. Po další operaci opět byla nutná kratší hospitalizace a čekalo se, zda tělíčko přijme šroub v noze.
Naštěstí přijalo, zmenšil se zánět a kocourek opět začal sám jíst.
Nyní je v péči jednoho našeho vynikajícího domácího depozita a čeká se, jak se vyrovná s následky zranění a obou operací a kdy bude možná ta poslední.
Vanilka je ten nejhodnější a nejtrpělivější, nesmírně statečný pacient. 
Problém však je, že jeho všechny dosavadní operace a související veterinární péče už přišly Pražský spolek ochránců zvířat celkem na 25.000 Kč (ačkoli původní odhad byl 5 - 6 tisíc), což je pro nás šílená částka. Navíc jsme ji nemohli zaplatit celou najednou, takže jsme se domluvili na splátkách. A vyndání šroubu a následná avizovaná operace kyčelního kloubu byly odhadnuty na dalších 6.000. přitom na účtu PSOZ je nyní ani ne 50.000 a z toho živíme teď více, než 150 kočiček - poslední dobou se na nás valí spousty koťat a nejen ona, taky kočky, co potřebují léčbu apod. Prostě šílenství.

Prosím tedy velice, máte-li možnost a chuť, přispějte na vanilku jakoukoli částkou. Na náš účet 179 500 872/0300, VS 200614. A druhou prosbu - myslíte, že byste mohli tento mail šířit dál mezi kočkomily svými kanály?
Více fotografií ZDE

Moc vám za vanilku i ostatní kočičky děkuji!
Hana Janišová, PSOZ