tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

KoxIndy1

KoxIndy2

Dříve to byli normální kocouři. Dnes jsou traumatizovaní a jejich trauma projevuje tak, že jsou celý den zalezlí pod sedačkou, nalepení na sobě a za celý den nejdou ani na toaletu nebo se najíst či napít. Ven se odváží jen v noci, kdy je všude absolutní klid. Co se vlastně dvěma osmiletým kocourkům, Koxovi a Indymu, kteří dosud byli miláčky své majitelky přihodilo?

Paní je měla doma, což byl byt její maminky. Od začátku se u ní projevovala alergie, ale držela ji na uzdě pomocí léků. Když však přišla do jiného stavu, léky vysadila a alergie propukla naplno. Odstěhovala se tedy s přítelem do 1+1 a kocourky zatím nechala mamince v jejím velkém bytě. Bohužel maminka si v mezičase našla nového přítele a ten kočky nenávidí a oběma kocourům zjevně ubližuje. Navíc matka paní majitelce sdělila, že už je v bytě nechce a že když do konce července nezmizí, vyhodí je na ulici. Paní sama si je vzít nemůže, ohrozila by miminko. A vzít je do útulku by pro starší kocourky, zvyklé celý život jen na sebe a na paničku, bylo přímo ohrožení života. Proto pro ně velmi naléhavě hledáme nový domov!

Majitelka píše: „Hledám pro ně lidi co milují kočky, rozumí jejich povaze a pochopí že pro ně toto bude velmi traumatický zážitek a neotočí se k nim proto zády, ale pokusí se jim to ulehčit.
Jsou to oba vykastrovaní kluci, je jim cca 8 let, jeden je původem z útulku, druhý nalezenec, oba jako mimča. Jsou spolu celý život, proto i mám problém s jejch umístěním, jelikož je nemohu rozdělit od sebe, jsou na sobě závislí. Nikdy neměli žádnou vážnou nemoc, jsou zvyklí na granule a nepohrdnou kapsičkou ani masem či něčím co jim zrovna voní. Jsou v podstatě nenároční. Zvyklí pouze doma a na balkon. Mám k nim veškeré vybavení + obří drápadlo které bych jim také dala samozřejmě s sebou.

Kox - bílý kluk, je čistotný, trošku aktivnější než ten druhý. Má povahu že pokud nechce, tak s nim nic nehne Když jsem si ho ve dvou měsících brala (netušíc že jsem alergik), tak si mě vyloženě vyřval a nedovolil mi se ani na jiná koťata podívat. On je prostě pravá Kočka, která má vždy poslední slovo :-) 

K cizím je velmi bázlivý a převozy na veterinu mu vždy způsobují trauma, takže naštěstí mám kamarádku veterinářku, která chodila k nám domu a očkovala v pelíšku.


Indy - zrzek, tak to je typický pecivál a mazel, vlastní péči o srst rozhodně půl dne nevěnuje i k pití si lehne. Je velmi kontaktní a nechal by se hladit celý den a spokojeně u toho spinkal. Tohoto kluka nám někdo hodil na balkón zrovna v době, kdy jsem si přinesla Koxíka z útulku, takže měl hned bráchu a stejně starého. Indýsek je prostě kočka pohodář :-)

Vše snáší lépe než ten druhý, ani cesta autem mu nijak nevadí , ale poslední dobou začal i přebírat jeho bázlivost a utíkat před věcmi, které dřív neřešil.

Fotky jsou z doby, kdy oba byli ještě spokojení kocouři u mě doma.

KoxIndy3