tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Bor1
Borůvce (naroz. asi 08/2014) byl ani ne měsíc, když ji našel nějaký pán pod keřem v Dejvicích. Byla celá studená a vypadala, že asi brzy umře. Když ji ale sebral a dal pod bundu, začala vrnět a tak to naštěstí nevzdal. Zavolal PSOZ a za půl hodiny už nám ji předával u metra. Jen jsme se na ni podívali, hned jsme viděli, že něco opravdu není v pořádku - maličká totiž na první pohled vůbec neměla oči!

Bor5

Přesněji: evidentně tam nějaké byly, ale prakticky zarostlé a jediné co bylo vidět, byl žlutý hnis kterým víčka držela slepená k sobě. Hned jsme koťátko vzali na veterinu, tam mu očička vyčistili, ale zjistili, že i po odstranění hnisu má celá očka zarostlá červenou zduřelou tkání a vidí jen maličkými skulinkami. Trápili ji chudinku asi 20 minut, pak nám dali Ophtal na čištění a Gentamycin na kapání a sdělili, že čistit a kapat se musí nejméně čtyřikrát denně. Tak jsme ji samozřejmě do útulku Kocour Felix, kam jsme s ní měli původně namířeno, nevzali, protože při péči o dalších cca 170 koček by na ni kolegyně neměla dost času. Borůvka, jak jsme tu černou kuličku pojmenovali, jela ke mně domů, protože naše rodina se doma docela dobře střídá, a tak budou ošetřovat střídavě tři lidé. Abych to zkrátila: Borůvce jsme poctivě kapali, ale očička vypadala stále špatně a báli jsme se, že přijde o zrak úplně. Tak jsme ji nakonec teď v pondělí vzali k vyhlášenému MVDr. Beránkovi. Ten nám řekl, že má vlastně mžurku přirostlou k rohovce a kočičce hned provedl (jen při lokálním umrtvení) zákrok, na který jsem se snažila nedívat.

 

Ale pomohlo to, dostali jsme jiné kapičky, ale už dnes je vidět, sice mírné, ale přece patrné zlepšení. Jenže kapat budeme ještě nejméně měsíc a pak bude další zákrok. Oční přípravky jsou vážně drahé a spotřebuje se jich hodně, předpokládáme i se zákroky a předchozí návštěvou veteriny asi 5.000. A to je nyní, při dalších, jak už bylo řečeno zhruba 170 (rozhodně ne vždy zdravých) kočičkách, velký zásah do rozpočtu PSOZ. Pokud byste tedy měli možnost přispět, byť nevelkou částkou, moc by to pomohlo - Borůvce i dalším kočičkám! Náš účet je: 179 500 872/0300, VS: 092014. Moc děkujeme a též prosíme o další šíření této zprávy. A kdo by chtěl Borůvku osobně vidět, je u nás vítán...

Bor2

Bor3

Bor4

Bor6