tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

 

Kocourek

Koncem července jsme prosili všechny příznivce kočiček o pomoc se záchranou zraněného Mikiho z Libeňáku. Moc děkujeme všem, kdo jste přispali, nakonec se nám peníze vložené do jeho operace vrátili. Jenže začátkem srpna další rána! Obrátila se na nás slečna Rebeka, jejíž rodina pro PSOZ často zajišťuje dočasnou péči o nalezená koťátka. O prázdninách chodí s přítelem na brigádu do areálu firem a skladů v Horních Počernicích a zde 3. srpna našla dalšího zraněného kocourka. Volala mi a já jsem ji také poslala k dr. Daškovi do Fénixe. Rentgen ovšem brzy ukázal, že mourek Monty (jak jsme ho nazvali) má nejen zlomené obě zadní nožky, ale také nalomenou pánev.

A opět – jinak zcela zdravý, mladý kocourek, navíc neskutečně přítulný. Asi se někomu ztratil a nejspíš jej trefilo auto. Jenže v jeho případě se náklady vyšplhají zhruba na 18.000. Samozřejmě studenti Rebeka a její přítel si nemohou dovolit takovou částku zaplatit. A tak jsme to opět slíbili my – přece vděčného mazlíka Montyho nenecháme uspat…

Oba kocourci už jsou po operacích (Miki už samozřejmě o tři týdny déle) a úspěšně se zotavují. Ještě je čekají kontroly a posléze vyndání šroubů, ale jsou oba velmi stateční a vděční. Jenže PSOZ to už nyní stálo celkem přes 25.000 a ještě nějaké peníze bude stát vyndání šroubů a potřebné prohlídky.

Už se skoro stydím zase prosit o pomoc, ale nic jiného mi nezbývá. I v tomto příladě pomůže každá stokoruna! Pokud můžete, pošlete prosím na účet PSOZ 179500872/0300 jakoukoli částku s heslem „Monty 3.8.“, případně „Miki a Monty“.

Obrovské díky!

A mimochodem – oba kocourky můžete osobně vidět – Miki je u paní Jarky na Libeňáku a Monty v dočasce u slečny Rebeky v Ďáblicích. Ráda zájemce se kteroukoli z nich propojím.


Hanka Janišová a všichni z Kocoura Felixe