tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Sumperk

Zdravím kočičí lidi, zejména tentokrát ty z Moravy,

Snažím se dát dohromady všechny, kdo pomáhají volně žijícím kočičkám ve městě Šumperku. Byla jsem tam minulý týden na jednání se starostou - ještě s manželi, kteří se tam o kočičky v jedné lokalitě starají. Cílem bylo, aby lidé, co se starají o kočky na ulicích, nebyli na „černé listině“ a aby jim město nejen v jejich práci nepřekáželo, ale naopak, aby alespoň hradilo kastrace.

Vypadá to dost nadějně, zatím minimálně s těmi kastracemi, ale je třeba, aby se „krmiči“ kočiček navzájem znali a dokázali táhnout za jeden provaz a informovali se vzájemně. A taky, aby se staršími lidmi krmiči koček v Šumperku časem nevymizeli. Prosím proto, kdo někoho z lidí, kterým v Šumperku na kočičkách záleží, znáte, dejte mi na něj kontakt nebo jemu na mě (snad se ozve). Cílem je, aby se všichni tito lidé aspoň jednou, třeba  koncem září, i se mnou sešli a domluvili se jak dál, jak se vzájemně podpoří atd. Kontaktovala jsem i paní Vrábelovou, která má útulek v Hanušovicích a také chce Šumperské pečovatele o kočičky podpořit.

Navíc dalším cílem je, pokud by se to v Šumperku povedlo (věřím, že povede), aby to stejně mohli udělat kočkaři i v dalších městech a obcích.

Kontakt: Hana Janišová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat,  psoz@seznam.cz nebo tel. 728 193 712