tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

birth-control

Všichni stále řešíme, kdy kastrovat volně žijící kočky. Dokud jsou vysoce březí nebo kojí, je to špatně. Když se v listopadu konečně tenhle koloběh přeruší, už zase bývá zima na to, aby se po kastraci vypustily zpět do lokality. A je to taky špatně. A když už je v koncem března zase celkem teplo, už jsou většinou na světě další koťata... Jedna „kočkařka“ přišla tedy se zdánlivě výbornou metodou: dát kočkám v prosinci do jídla lidskou antikoncepci, která by je do března „pokryla“, takže by se první vrh koťat nekonal a pak by se hezky vykastrovaly.

JENŽE! Ověřila jsem to pro jistotu u dvou veterinářů a ti se shodli, že to je krajně nebezpečné. Pokud by totiž kočka byla již nakrytá (což bohužel nelze nikdy vyloučit), otráví antikoncepce plody a ty v matce zemřou, což u volně žijící kočky znamená následně i smrt matky, navíc smrt velmi trýznivou.

Navíc i pro kočky nenakryté je to veliká zátěž na játra a hrozí též vznik nádorů.

Proto jsme od tohoto způsobu okamžitě upustili a prostě budeme kastrovat jak to půjde. Nyní (začátkem listopadu 2018) je ještě celkem slušné počasí, tak vykastrujeme co se dá během dvou týdnů a další rok se prostě přizpůsobíme situaci.

Prosím, kdo o tom takhle také uvažujete, šiřte tuto zprávu dál, možná zachráníte dost koček, které by zemřely na následek šíření nepravdivých informací o vhodnosti lidské antikoncepce!!!

Děkujeme

Hanka z PSOZ