tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Crazy cat

Pokud máte problém, že vaše kočka či kocour najednou "zdivočí" a nevíte co s tím dělat, můžete se inspirovat níže popsaným případem paní Emmy, který mi právě poslala:

...nedávno jsem Vám volala s prosbou o radu, protože se mi děsně porvali kocouři, poté, co jeden z nich absolvoval menší veterinární zákrok. Slíbila jsem Vám poslat informaci, jak jsem postupovala při použití l-tryptofanu. Tady jsou:

Tryptofan:
nachází se v přípravcích Serene.
Účinek:

https://www.veterinarnipece.cz/serene-um-dog-cat-2944.html

Účinné látky a jejich funkce:
L-tryptofan: esenciální aminokyselina a prekurzor serotoninu, neurohormonu, nedostatku kterého je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn chování, špatných nálad, poruch usínání; serotonin podporuje přirozený pocit spokojenosti a radosti. Tryptofan může nahradit syntetická andiepresiva.
B-vitamíny: podílí se na zmírnění bojácnosti a podporují správné fungování nervového systému.
Taurin: esenciální aminokyselina pro kočky zajišťující správnou funkci zraku a srdečního svalu.
Vitamín E: přírodní antioxidant
Selen: pro správnou činnost imunitního systému.

Dávka obsažená v přípravku: L-Tryptofan 54,550 mg viz složení podrobně zde:
https://www.vaschovatel.cz/91592-serene-um-pro-psy-a-kocky-120tbl.html

Jako nejjednodušší a nejlevnější mi přišlo použít l-tryptofan, který se prodává v kapslích ve Vitalandu, zde:
https://www.vitaland.cz/vitaland-tryptofort/

kde je obsah účinné látky v 1 kapsli 400 mg. Pozor, tryptofan lze zakoupit také v lékárnách, ale ten obsahuje asi jen 150 mg v kapsli (nevím to přesně, ale je opravdu slabý).
Obsah kapslí jsem vysypala do lahvičky a odvažovala jsem 0,05g prášku a přimíchala jsem to do uklidňující pasty GimCat anti-stress:
https://www.gimcat.info/cz/produkte/gimcat-pasta-anti-stress-50-g/

Při výpočtu dávky jsem vycházela z obsahu látky a dávkování v Serene Um. Kocourovi jsem toto dávala asi týden 2x denně, pak nějakou dobu jen 1x. Kocour váží 10 kg (je to main). Zpočátku kocourek více spal, ale jinak fungoval zcela normálně, apatický nebyl, dobře papal a na záchod také chodil jako vždycky. Po asi dvou dnech byl vyklidněný a spavost ho přešla.

Naštěstí u nás vše dopadlo dobře a oba kluci už jsou zase nerozluční kamarádi. Doufám, že tato informace třeba někomu pomůže.

Ještě jednou Vám moc děkuju za rady a přeji Vám i všem kočičákům jen to nejlepší.

Přeji Vám hezký den,

Emma