tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Terka

Terka je jednou ze skupiny 11 koček, které přišly do útulku PSOZ Kocour Felix z bytu paní, na kterou byla kvůli neplacení uvalena exekuce. Paní bohužel nechávala kočičky žít v neuvěřitelné špíně (na 11 koček dva záchody!) a krmila je jen minimálně a to nejlevnějšími granulemi. To vše se samozřejmě podepsalo na jejich zdraví. Navíc je nechala pářit se mezi sebou a odmítla nám sdělit, co udělala s posledními koťátky, která by v době, kdy jsme kočky přebírali, musela být jen pár měsíců stará…

Nicméně dvě z kočiček byly právě vysoce březí, dle veterinářky týden před porodem, a tak jsme se rozhodli je nechat porodit (ostatní jsme samozřejmě vykastrovali). Bohužel jedna z nich měla v sobě dvě veliká mrtvá koťata, tak nakonec nezbylo, než ji operovat.

Druhá kočička, krásná bílá Terka, měla koťátka živá. Dostala se do vynikající dočasky k jedné lidské paní doktorce a její dceři, která právě studuje veterinu. Bohužel přes všechnu jejich péči porodila jen dvě koťátka a třetí v ní zůstalo mrtvé. Za pár dní tedy musela na operaci, ale pak zcela přestala jíst a ztratila zájem o koťátka. Těm jsme sice rychle sehnali náhradní kojící maminu, ale co s Terkou? Je to strašně hodná kočička a kdyby nejedla, byla by stoprocentně umřela. Na veterinární klinice Fénix jí proto zavedli jícnovou sondu a vše vypadalo velmi nadějně. Jenže za čtyři dny se jí sonda nějak pohnula a kočička začala zvracet vše, co snědla. Bohužel byla neděle a tak jsme museli na jinou veterinu, kde mají nonstop. Tam jí sondu vyndali (ačkoli ji asi mohli jen upravit), nechali ji dva dny na hospitalizaci, ale stále nejedla. Chtěli jsme, aby jí zavedli novou jícnovou sondu, ale sdělili nám, že jí dali noso-jícnovou sondu. Na protest bylo pozdě, tak jsme Terku odvezli zpět do dočasky. Jenže do rána si tuto nevhodnou sondu Terka dokázala sama vyndat. Naštěstí nás neprodleně vzali znovu ve Fénixu a nasadil jí další čistě jícnovou sondu a nové léky. Díky tomu Terka, která již vypadala, že to nepřežije, je nakonec naživu dodnes. Krásně jí a zase má radost ze života. Z nedávné kostřičky potažené kůží je už zase krásná kočička.

Jenže! Celá tato anabáze stála Pražský spolek ochránců zvířat přes 15.000 Kč! Ale přece jsme ji nemohli nechat umřít, zejména po tom, co jí (i ostatním) provedla bývalá panička! Náš útulek však na tom opravdu vůbec není finančně dobře a nyní hrozí nebezpečí, že nebudeme mít dost peněz, abychom se mohli postarat o další kočičky, zejména o koťata, jejichž sezóna už začala (to znamená spousty prostředků na odčervení a odblešení a spoustu vakcín…).

Prosíme, můžete zpětně pomoci financovat léčebnou anabázi kočičky Terky a tím nám vlastně pomoci zachránit ji i další? Každá stovka velice pomůže!

Pokud máte chuť pomoci, pošlete prosím jakoukoli částku na účet PSOZ 179500872/0300. Heslo Terka.

Moc děkujeme!

Hanka Janišová a všichni z útulku Kocour felix

Přílohy