tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

M2

Matýsek (naroz. asi 05/2021) měl velké štěstí i smůlu současně. Štěstí v tom, že na rozdíl od svých sourozenců zůstal na živu, ale jen tak tak. A smůlu, že přišel o očičko.

Byl jedním z koťátek, která se narodila volně žijící mamince ve dřevníku jednoho domku ve vesnici nedaleko Klecan. Bohužel na zahradě byl volně puštěný pes a ten nejprve zakousl Matýskovu maminku a pak i dva sourozence. Majitelé domu to zjistili, až když bylo pozdě. Matýsek přežil proto, že v důsledku infekce očí byl téměř slepý a na rozdíl od ostatních z dřevníku nevylezl.

Tam pak plakal tak dlouho, až ho majitelé domu našli a převezli do útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech. Koťátko okamžitě putovalo na veterinu, tam dostalo kapičky a masti a pak jsme je svěřili do dočasné péče jedné výborné slečně, která pracuje z domova a celé dny se o Matýska pečlivě stará. Jedno očičko mu zachránila, ale druhé bohužel nemělo šanci a tak jej pan doktor Dašek musel 3.7.  vyoperovat. Matýskovi se očividně ulevilo, ale ještě je před ním několik týdnů léčby, než bude opravdu v pořádku.

Jenže… Sama operace stála PSOZ přes 5.000 Kč a předcházející léčba zhruba 1.000 a to jsou pro nás, zejména nyní, kdy se každý den hrnou další a další nalezená koťátka (což znamená spoustu peněz na odblešení, odčervení a vakcinaci), opravdu veliký problém! Bojíme se, abychom v blízké budoucnosti nemuseli zcela zastavit příjem, což by ale byla pro malé nalezenečky katastrofa!

Proto vás všechny moc prosím, pomozte nám léčbu a operaci malého Matýska financovat! Každá stokoruna moc pomůže. Pokud můžete, pošlete jakoukoli částku na účet 179500872/0300. Heslo "Matýsek".

Moc děkujeme!

Hanka Janišová a všichni z útulku Kocour Felix

M1

 

Dva dny před operací

M3

Operace