tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

V2

Vločka je šestiletá nádherná a nesmírně hodná kočička, kříženky Britky. Od koťátka žila, ještě se dvěma sestrami, u starší paní, která své kočičky velmi milovala. Bohužel paní na podzim 2021 náhle zemřela a její syn si kočičky nemohl vzít k sobě. Obrátil se na PSOZ, aby je dal k nám do útulku. Snažili jsme se mu nabídnout lepší variantu – že by kočičky zůstaly ještě nějakou dobu v bytě po mamince a my bychom jim co nejdříve našli nové majitele.

Všechny tři jsou velice krásné a tak by to netrvalo nijak dlouho. Syn však byt potřeboval pronajmout a tak kočičky putovaly do útulku Kocour Felix v Klecanech. Kupodivu si zde dost rychle zvykly a postupně se nám pro ně povedlo najít nové domovy. Pro Vločku si přijela paní, jejíž teta, stará paní, bydlí sama na vesnici u Jičína a kočičku si velice přála, aby měla společnici. S Vločkou se do sebe od prvního dne zamilovaly.

V3

Bohužel štěstí netrvalo dlouho. Za tři týdny po převezení do nového domova se u kočičky vyskytly příznaky, které napovídaly, že má pravděpodobně nemoc zvanou FIP. To majitelka samozřejmě nevěděla, ale volala k nám do útulku, a když nám příznaky popsala, bylo nám jasné, o jakou možnost jde. Poprosili jsme ji, aby ji neprodleně vzala na veterinu a tam se bohužel FIP potvrdila.

 

Tato nemoc, která byla dříve považována za jednoznačně smrtelnou, dnes už jde léčit. Jenže léčba je extrémně drahá – vyléčení jedné dospělé kočky stojí kolem 30.000. Navíc jde o tříměsíční kůru, kdy kočičky musí lék dostávat každý den, nejprve injekční formou a pak lze přejít na prášky. To by paní samozřejmě nezvládla. Domluvili jsme se, že její neteř kočičku převeze k nám do útulku, kde bude dostávat injekce dva nebo tři týdny a když se pak zlepší, zbytek léčby už zvládne paní sama ve formě prášků.

 

Aby toho nebylo málo, když k nám kočička dorazila, dozvěděli jsme se navíc, že už skoro týden odmítala jíst. Jeli jsme okamžitě na veterinu a tam jí dali kapačky a posléze zavedli jícnovou sondu. To samo o sobě už stálo zhruba 5 tisíc Kč (to jsme zaplatili my a přispěla neteř staré paní).

 

 

 

Bohužel paní je v důchodu a rozhodně si nemůže dovolit drahou léčbu financovat. A náš útulek také ne. Zahájili jsme léčbu, abychom viděli, zda zabere, což se naštěstí potvrdilo. Ale aby Vločka mohla přežít, je jediná šance – že pomohou hodní lidé a darují na její léčbu nějaké finance. Prosíme tedy vás všechny – pomozte alespoň pár stovkami úžasné bílé Vločce, aby mohla žít a vrátit se ke své nové paničce. Ta pro ni pláče a denně volá, aby se zeptala jak jí je. Tak snad pro ni díky vám budeme mít i nadále dobré zprávy!

 

Číslo účtu: 179500872/0300, heslo Vločka.

 

 

 

Kdykoli rádi pošleme aktuální fotky (v případě zájmu napište na  psoz@seznam.cz) a dokud je u nás v útulku, je možné se na ni též přijet podívat.

 

Moc vám za ni děkujeme!

Hana Janišová a všichni z útulku Kocour Felix

V1

V4

V5

 

 

Prosíme, pomozte zachránit život nádherné kočičce Vločce!

 

Vločka je šestiletá nádherná a nesmírně hodná kočička, kříženky Britky. Od koťátka žila, ještě se dvěma sestrami, u starší paní, která své kočičky velmi milovala. Bohužel paní na podzim 2021 náhle zemřela a její syn si kočičky nemohl vzít k sobě. Obrátil se na PSOZ, aby je dal k nám do útulku. Snažili jsme se mu nabídnout lepší variantu – že by kočičky zůstaly ještě nějakou dobu v bytě po mamince a my bychom jim co nejdříve našli nové majitele. Všechny tři jsou velice krásné a tak by to netrvalo nijak dlouho. Syn však byt potřeboval pronajmout a tak kočičky putovaly do útulku Kocour Felix v Klecanech. Kupodivu si zde dost rychle zvykly a postupně se nám pro ně povedlo najít nové domovy. Pro Vločku si přijela paní, jejíž teta, stará paní, bydlí sama na vesnici u Jičína a kočičku si velice přála, aby měla společnici. S Vločkou se do sebe od prvního dne zamilovaly.


Bohužel štěstí netrvalo dlouho. Za tři týdny po převezení do nového domova se u kočičky vyskytly příznaky, které napovídaly, že má pravděpodobně nemoc zvanou FIP. To majitelka samozřejmě nevěděla, ale volala k nám do útulku, a když nám příznaky popsala, bylo nám jasné, o jakou možnost jde. Poprosili jsme ji, aby ji neprodleně vzala na veterinu a tam se bohužel FIP potvrdila.


Tato nemoc, která byla dříve považována za jednoznačně smrtelnou, dnes už jde léčit. Jenže léčba je extrémně drahá – vyléčení jedné dospělé kočky stojí kolem 30.000. Navíc jde o tříměsíční kůru, kdy kočičky musí lék dostávat každý den, nejprve injekční formou a pak lze přejít na prášky. To by paní samozřejmě nezvládla. Domluvili jsme se, že její neteř kočičku převeze k nám do útulku, kde bude dostávat injekce dva nebo tři týdny a když se pak zlepší, zbytek léčby už zvládne paní sama ve formě prášků.


Aby toho nebylo málo, když k nám kočička dorazila, dozvěděli jsme se navíc, že už skoro týden odmítala jíst. Jeli jsme okamžitě na veterinu a tam jí dali kapačky a posléze zavedli jícnovou sondu. To samo o sobě už stálo zhruba 5 tisíc Kč (to jsme zaplatili my a přispěla neteř staré paní).


Bohužel paní je v důchodu a rozhodně si nemůže dovolit drahou léčbu financovat. A náš útulek také ne. Zahájili jsme léčbu, abychom viděli, zda zabere, což se naštěstí potvrdilo. Ale aby Vločka mohla přežít, je jediná šance – že pomohou hodní lidé a darují na její léčbu nějaké finance. Prosíme tedy vás všechny – pomozte alespoň pár stovkami úžasné bílé Vločce, aby mohla žít a vrátit se ke své nové paničce. Ta pro ni pláče a denně volá, aby se zeptala jak jí je. Tak snad pro ni díky vám budeme mít i nadále dobré zprávy!

Číslo účtu: 179500872/0300, heslo Vločka.

 

Kdykoli rádi pošleme aktuální fotky (v případě zájmu napište na  psoz@seznam.cz) a dokud je u nás v útulku, je možné se na ni též přijet podívat.


Moc vám za ni děkujeme!
Hana Janišová a všichni z útulku Kocour Felix