tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Krásný a hodný kocourek Mikeš (naroz. asi 2017) se asi před rokem vyskytl v kolonii volně žijících kočiček na předměstí Kladna. Pravděpodobně jej sem někdo vyhodil, protože je kastrovaný a nesmírně přítulný. Byl však velice vyhublý a venku se zjevně nedokázal sám uživit. Naštěstí tady kočičky pravidelně krmí jedna moc hodná starší paní, členka Pražského spolku ochránců zvířat, a ta věnovala Mikešovi zvláštní pozornost, takže se přestal ostatních koček bát a brzy se stal členem zdejší smečky Bohužel jednoho dne začátkem července přišel na krmení a zadní nožičku táhl za sebou, z patičky mu tekla krev a zjevně velice trpěl bolestí. Paní krmička jej vzala hned na veterinu a tam se dozvěděla, že má úplně přetrženou Achilovu šlachu a nožičku a zřejmě i život mu lze zachránit jen operací. Jenže podle jeho slov operace by stála přes 10.000 Kč. paní krmička se obrátila na výbor spolku a my zase na veterinární kliniku Fénix, kde máme opakovaně výbornou zkušenost s nejrůznějšími operacemi kočiček. 

Mikeš zde 14.7. 2022 operovali. Pan doktor mu přetržené šlachy sešil a na nožku dal na šest týdnů dlahu. Bohužel operace stále 13.470 Kč a ještě je před námi nejméně jedna kontrola, která se také musí zaplatit. Bohužel paní krmička je v důchodu a většinu svých peněz dává na to, aby se její kočičí svěřenci mohli dobře najíst a měli na zimu boudičky, ale platit drahou operaci nemůže. A tak jsme operaci zaplatili, my, Pražský spolek ochránců zvířat a nyní prosíme všechny hodné lidi, zda byste nám mohli na Mikeše přispět. Náš útulek je na tom už nyní opravdu zoufale, ale přesto jsme do toho šli – Mikeše by paní jinak musela nechat utratit, ale přitom je to tak úžasný, hodný a jinak zcela zdravý kocourek, že jsme to prostě riskli. Věříme, že se i v současné těžké době najdou hodní lidé, kteří chtějí a mohou pomoci!

Každá stokoruna, kterou pošlete na  https://www.donio.cz/kocourmikes pomůže!

A o Mikešově stavu vás budeme velmi rádi informovat, ale už nyní je jasné, že operace byla úspěšná a kocourek bude opět normálně chodit. Nyní je v péči hodné paní krmičky a kdoví – třeba u ní i zůstane…

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 193 712