tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Zrzeček Jonášek je asi tříměsíční koťátko, které zatím v životě nemělo moc štěstí. Asi původně žilo u lidí, protože dnes, kdy je v péči Pražského spolku ochránců zvířat, je nesmírně přítulné a lidí se nijak nebojí. Když se ale 19. září našlo v Nelahozevsi, rozhodně nevypadalo jako domácí mazlíček, ale jako ubohá maličká troska. Mělo totiž pravou přední pacičku doslova na kaši, jen leželo nesmírně žalostně mňoukalo. Slečna, která je našla, se obrátila o pomoc na městský úřad, ale úředníci ji vyhodili, prý ať je neobtěžuje. Vzala tedy zraněné koťátko na blízkou veterinu, ale doktorka řekla: „Utratit". Slečna se s tím nechtěla smířit, a tak zavolala o pomoc Pražský spolek ochránců zvířat. My jsme ji požádali, aby koťátko neprodleně dovezla na veterinární kliniku Fénix k dr. Daškovi, který už úspěšně odoperoval horší případy. Jonášek byl ještě ten den operován a operace se, jak jsme předpokládali, podařila. Jonášek sice přišel o prstíky, ale z tlapky mu zůstal dostatečný kus na to, aby mohl po zahojení chodit. Nyní je v péči jedné z našich dočasek a je šťastný, že má kolem sebe hodné lidi, kteří se o něj dobře a s láskou starají.

Jenže... Operace stála zhruba 5.000 Kč, a ještě nás čeká placení kontrol, a to je pro nás dnes, vzhledem k celkové situaci, veliký problém. Moc tedy prosíme hodné lidi, kterým není osud kočiček ani v této těžké době lhostejný o finanční pomoc!

Pokud chcete a můžete přispět, prosím pošlete jakoukoli částku na účet 179500872/0300. Pomůže opravdu každá stokoruna! Moc děkujeme – za Jonáška i ostatní kočičky a kocourky!