tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Dlouho jsem přemýšlela, jestli si mohu vůbec dovolit tohle napsat, ale okolnosti mi nedovolují váhat, protože by mohlo být pozdě.

Jde o to, že díky darům, které nám posíláte, jsme dosud mohli náš útulek provozovat bez větších finančních problémů. Mohli jsme našim svěřencům poskytovat dostatek kvalitního jídla, čisté prostory, teplo i potřebnou veterinární péči.

Kdokoli z vás je u nás vždy vítán, aby se mohl přesvědčit, že se opravdu snažíme o našich skoro 200 chlupatých svěřenců starat dobře a tak, aby se oni cítili ne jako v útulku, ale jako doma.

Bohužel nastala doba, která postihla všechny lidi, ale daleko více opuštěná zvířata. Tím, že se zdražily energie (a na útulky se nevztahují žádná zvýhodnění), zdražilo se i vše ostatní – především krmení, ale též léky, veterinární služby, hygienické prostředky i vše ostatní. Celkové navýšení měsíčních výdajů je téměř 50 % oproti stavu ještě na začátku letošního roku! To však bohužel znamená, že i přesto, že nikdo z vás, báječných kočičích lidí, nám přispívat nepřestal, situace je šílená.

Navíc je nyní na podzim neuvěřitelné množství kočiček a koťátek, kteří nutně potřebují alespoň místo v útulku, aby měli šanci přežít, ale většina dalších útulků už přestala přijímat. A my nemáme to srdce je nechat osudu, tak děláme, co jen jde, a zatím ještě přijímáme.

Nicméně propad na našem účtu se každý měsíc prohlubuje a situace začíná být neudržitelná. Opravdu v nejmenším nepřeháním...

A tak mi nezbývá než se nyní obrátit s obrovskou prosbou právě na vás, kteří nám již pomáháte, zda byste nedokázali (navzdory těžké době, která samozřejmě postihuje i vás) pomáhat ještě o trošku víc. A současně, jestli byste mohli o našem útulku a jeho situaci říci či napsat svým přátelům a známým, o nich se domníváte, že jim také není osud opuštěných zvířat lhostejný.

Věřte mi, že z vaší pomoci se neživí a nebudou živit lidé, ale opravdu kočičky a kocourci. A pokud se o tom chcete přesvědčit, jste kdykoli vítáni v našem útulku Kocour Felix v Klecanech.

Jakékoli otázky vám ráda zodpovím (mohu například doložit naše výdaje), prostřednictvím e-mailu psoz@seznam.cz případně telefonu 728 193 712.

Pomoc poslat můžete na účet 179500872/0300, do poznámky Pomáhám pomáhat.

Za všechny z útulku Kocour Felix

Hanka Janišová