tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Výzva všem, kdo máte rádi kočky a současně nějaké místo v bytě či domě pro dočasnou péči. Velmi rychle potřebujeme sehnat místo na dočasnou péči – v prvním případě cca na 4 týdn a v druhém asi na tři měsíce pro dvě kočičí rodinky. Náš útulek Kocour Felix v Klecanech a všechny fungující domácí depozita máme totiž nyní (jak jinak, než o prázdninách) narvané k prasknutí a do toho se samozřejmě vyvrbily dva případy, které nesnesou odkladu a prostě pro ně MUSÍME najít místo.

 

 

Případ první:

Volala mi paní ze sídliště Černý Most, že u nich v domě je otvor mezi panely – díra dolů pod dům (nedopatření stavitelů, nikoli třeba otvor do sklepa – byla jsem se tam dnes podívat). V tom otvoru už od zimy bydlí kočička, která má nyní tři asi tříměsíční koťátka. Paní a ještě další sousedé je tam krmí. Jenže minulý týden prováděli na domě zateplovací práce a otvor zazdili. Naštěstí soused, který též kočičky krmí, viděl, jak se Ukrajinci, kteří si koček všimli, hádají se stavbyvedoucím, který jim nařídil to zazdít i přes to, že tam jsou živí tvorové. Prý jim pohrozil, že jestli to neudělají, nedostanou výplatu. Otvor tedy zazdili, ale onen souse ihned šel a otvor opět vyboural a kočky pro tu chvíli zachránil. Nyní se ale našli mezi sousedy lidé, kteří tam kočky nechtějí a vyhrožují, že jestli tam otvor zůstane, prostě jej sami zalijí betonem. Kočky jsou tedy i nadále v akutním nebezpečí života. Požádali jsme proto paní Pospíšilovou, aby je neprodleně odchytila. Ale jak už jsem psala – máme útulek zcela plný a nemáme je kam dát, když ještě nejsou naočkovaní. Právě pro tuto rodinku sháníme jedno depoziteum a to asi na 5 týdnů, přes odčervení a naočkování a kastraci maminky.

Případ druhý:

Volal mi jeden z našich kolegů, kteří krmí  kočky v okolí svého bydliště, že se tam objevila vysoce březí želvička. Podle fotek, které zaslal, je tak týden před porodem. Být to jindy, vzal by ji na dobu porodu a odkojení domů. Ale v pátek odlétá na několik týdnů do zahraničí. Jenže vzít budoucí maminu do útulku, kde momentálně není volní ani jedniná karanténa, opravdu nelze. Ale nechat ji porodit v zahradní čtvrti, kde koťátka buď sežerou kuny, nebo kocouři a nebo je najde pes a pokud přežijí, rozmnoží se tam  a nakonec je zlikvidují lidé…Tohle přece všichni dobře známe. To prostě taky nejde. proto právě pro ně hledáme hodné lidi pro dočasnou péči – přes porod, odkojení a naočkování. Pak je rádi vezmeme k nám do Kocoura Felixe a budeme se snažit najít jim trvalé domovy.

 

Každému, kdo by byl ochoten poskytnou kočičákům – těm, co jsou již na světě i těm, co se teprve narodí – dočanou péči, samozřejmě poskytneme veškerou podporu a součinnost. Zapůjčíme veškeré potřebné vybavení,  budeme hradit veškerou potřebnou veterinární péči, včetně samozřejmě odčervení a  očkování. A tomu, kdo dost nevydělává (studenti, důchodci atd.) můžeme též pro kočičáky vozit stelivo a potravu.

Prosím, pokud máte chuť pomoci, piště na psoz@seznam.cz nebo ještě raději volejte na 728 19 37 12.

 

Předem moc děkujeme!

Hanka Janišová, PSOZ