tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

S kočičkou Packou to bylo ze začátku dobrodružné - jednoho dne na konci ledna mi zavolali mladí lidé z Českého Brodu, že se okolo náměstí potuluje zraněná kočka. Má prý něco ošklivého s přední tlapkou, tahá ji po zemi a na sněhu zanechává kapky krve.

Dohodli jsme se tedy, že když ji odchytí, vezmeme ji pod křídla Pražského spolku a budeme se snažit udělat pro ní maximum. Odchyt ale nebyl vůbec sranda, kočka si rozhodně nechtěla nechat pomoct jen tak. Trvalo pět dní (tedy spoustu promrzlýh hodin venku v lednovém psím počasí), než se nakonec zadařilo. První a nejdůležitější krok k záchraně drobné mouraté Pacinky se tedy povedl. Pak následoval ještě týž den převoz kočky na veterinu, kde pan doktor konstatoval, že levou přední tlapku jí nemůže zachránit - rána na předloktí je stará otevřená vyhnilá zlomenina, nožičku jí bude muset hned amputovat.

Po zákroku Packa putovala zpět do Českého Brodu, ale už ne na zasněžené náměstí, ale do pokojíku domácího depozita, kde bude mít klid, teplo a čas na zotavenou. Je tu už pátý den, přestává být ze mě tak vyděšená, začíná se pomalu a opatrně mazlit, i když vrněním mě zatím neodměnila. Rána se pěkně hojí, a Packa má bezedný žaludek, jak se snaží dohnat hubené dny venku. Čeká ji u nás ještě odblešení, kastace a očkování a když všechno půjde dobře, ke konci března by mohla začít hledat nový domov. Jak dobře poznamenala jedna kolegyně - tahle kočička má těch životů už jenom osm, venku by v tomto stavu zemřela na otravu krve, ale i bez toho jednoho a jedné packy se dá celkem slušně žít ještě dlouhou dobu.

Packa nás během prvního týdne po odchytu stála nemálo peněz - za operaci a léky je to zatím cca 3 000,-, přičemž výhledově vydáme ještě za kontroly, kastraci a očkování zhruba 1 500 - 2 000,-. Pokud byste nám chtěli na péči o Packu třeba i jen něco málo přispět, budeme vám vděční. Moc nám tím pomůžete. Bez sponzorských darů bychom si takhle nákladné zachraňování zvířátek v nouzi, nemohli dovolit. Číslo účtu PSOZ je: 179500872/0300 a variabilní symbol pro Packu je 64. Dárcům předem moc děkujeme.

Album fotek s Packou:https://picasaweb.google.com/118434609114063807005/Packa?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJmA_tHXps-Xeg&feat=directlink

 napsala Kamila Hanesová