tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Mapa

Před cca 10 dny jsem Vás kontaktoval telefonicky s dotazem, zda k vám do útulku někdo nepřinesl cca 11 letou černou kočku, kterou odnesla mladší paní ze Zúžené ulice v Praze 6 dne 27.10.2021. Kočka byla zcela zdravá, měla černou, na břiše mírně prošedivělou udržovanou srst, kočka byla dobře živena.

Kočka, žila celých 11 let v Zúžené ulici a okolí, denně ji do ulice chodila krmit paní (dnes 82 letá), která si ji ale vzhledem ke své rodinné situaci nemohla vzít domů.

Kočka se postupně během doby nechala hladit i chovat na klíně, začala slyšet na volání „Šmudlo“. Koťata nikdy neměla, možná byla kdysi kastrována a poté někým opuštěna, ale v době, kdy se v ulici před lety objevila byla plachá a před lidmi utíkala.

Paní, která kočku 27.10. ze Zúžené ulice odnesla a pokračovala s ní po schodech nahoru Kochanovou ulicí prý bylo něco přes 30 let a měla poraněný nos (jako by jím někde narazila). Když kočku brala, zeptala se náhodně procházející paní, zda kočka někomu patří – ta odpověděla, že jí chodí do ulice krmit pravidelně jedna stará paní, ať ji neodnáší. Paní toho ale nedbala a s tím, že vezme kočku k veterináři s ní odešla. Kočku odnesla v náručí, ta se nebránila. To je snad dobrý signál, že paní ji odnesla s dobrým úmyslem. Kočka cítící ohrožení by se nejspíše bránila a bránící se kočku by paní stěží udržela a odnesla.

Paní, která se o kočičku dosud starala je nyní velice smutná a má starost o osud Šmudly. Přála by jí, aby byla pod střechou a v dobrých rukách - stačilo by jí, pokud by věděla, že kočka je v pořádku u někoho, kdo ji má rád a není zbytečně předána do útulku, nebo jen přenesena a opuštěna v jiných místech, kde ji nikdo nenakrmí. Určitě cílem hledání informace není vrátit Šmudlu do Zúžené ulice, pokud by našla domov u někoho, kdo o ni bude mít starost.

Paní, která se o Šmudlu starala se ptala po okolí i ve veterinárních ordinacích na Bělohorské ulici a Dlabačově, ale bez výsledku. Stejně tak dopadly moje nedávné dotazy v kočičích útulcích (Šanta, Bohnice, Měcholupy, Na Pláni i v Vás v Klecanech). Předpokládám, že jsme naše možnosti hledání informace o osudu Šmudly již vyčerpali a musíme jen věřit, že osud Šmudly před nadcházející zimou je dobrý. Pokud byste paní Janišová myslela, že je ještě možno učinit dotaz na „kočičích webech“, jak jste zmínila po telefonu, budeme rádi za Vaši pomoc/radu.

Děkuji a zdravím Vás,

František Vavák,

P.S. Co se mě týká, kdysi jsme v Zúžené bydleli a i my přikrmovali v té době ulici navštěvující opuštěné/neochočené kočky a tak jsem se setkal i s paní, která se nyní starala o Šmudlu.