tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Matýsek

Matýsek (naroz. 2007) je klasický „vymazlený“ bytový kocourek, velmi klidný, zvyklý na dospělé i na děti. Je to takový závisláček, který je šťastný, když má své lidi, hlavně paničku u sebe. Jenže paničce, která jej má od koťátka, se nyní změnila pracovní situace, takže nebývá i řadu dní doma a kocourek je nešťastný, protože je v bytě celou dobu sám. Jenže paní se prostě musí nějak živit… A tak se snažíme pro Matýska najít nový domov, ať už v bytě nebo v domku, aby nemusel do útulku. Ideální se starší paní, která bude hodně s ním. Matýsek se jí rozhodně za lásku odvděčí! Je kastrovaný a očkovaný a svým lidem přinese spoustu radosti.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12

JM 2

Kočičí holčička a chlapeček (naroz. 08/2016) jsou jedněmi z mála koťátek své maminky, která přežila. Její majitelé jsou  totiž typická venkovská rodina (v tomto případě z Třince, ale totéž se děje leckde), která narozená koťata buď komukoli a pro jakýkoli účel dá nebo je utopí. Naštěstí se v sousedství právě vyskytovala slečna, která se to dověděla a koťátka zachránila. Sama si je nemohla nechat, ale zavolala do PSOZ a dostala adresu hodné "kočičí paní" a dokonce (jako zázrakem) v Ostravě. A tak jen měsíc stará koťátka, která  ještě musela být přikrmována ze stříkačky, putovala do domácího depozita. Paní je musela doslova vypiplat, chudinky na tom nebyly moc dobře, ale podařilo se jí to a dnes je z nich nádherná, hravá a mazlivá kočičí dvojička.

Číst dál...

Ferda

Čtrnáctiletý kastrovaný kocourek Ferda byl jedním z koťátek, která se narodila ve vnitrobloku po velké povodni v Praze. Černé kotě s bílým chomáčkem na bříšku vypiplala rodina, která jej našla a pak jej dali babičce a dědovi, u kterých vesele lumpačil a dělal jim samou radost. Po dědečkově smrti babičce dělal věrnou společnost, a když už babička ani po bytě nemohla jinak než bez chodítka, kocour jí vždycky skočil nahoru, nechal se vozit a mňoukáním ji povzbuzoval. Byli úžasně sehraná dvojka. Babička bohužel také zemřela a kocourek osiřel. Bohužel se bojí jiných zvířat a tak si jej nemůže vzít původní rodiny, protože by to opravdu nešlo dohromady s jejich pejskem.

Číst dál...

H

Tříbarevné holčičky Šmoulinka a Šklíba a jejich černá sestřička Barbuška (naroz.1. května 2017) se narodily moc hodné rezavobílé mamince, kterou asi někdo vyhodil, protože byla březí. Ujala se jí paní, která v zahradní kolonii v Praze 9 krmí kočičky bez domova a na porod a odkojení jí poskytla svoji chatičku a samozřejmě ji zde denně krmí. Koťátka se tedy narodila v pohodě a podle toho také vypadají – jsou krásná, dobře živená a už i dost neposedná (naštěstí z chaty se zatím dostat nedokážou, to přes okno může jen maminka).

Číst dál...

Muffin-and-Vichy

Muffin (tříbarevka) a Vichy (bílomourovatá) (naroz 2015) se ze začátku nových lidí bojí. Časem se znich ale, při troše trpělivosti, stanou přítulné, kouzelné kočičky. To poznali už lidé v domácím depozitu PSOZ na Žižkově, kde obě kočičky nyní dočasně bydlí. Na jména slyší a přijdou. Několikrát za den si přijdou lehnout na klín, prozkoumat co lidé dělají a účastnit se dění. Potřebují někoho, kdo nebude mít problém čekat i pár měsíců, kdo jím umí poskytnout prostor a soukromí na začátku a respektovat, že si přijdou samy. Děti ne. Pak Muffin přijde jako první, Vichy potrvá trochu déle. Teď obě kočičky spí s s lidmi v depozitu, chodí za nimi všude po bytě a vůbec dávají najevo, že je milují a že rozhodně nejsou žádné divošky. Přitom se narodily se v zahradní kolonii, kde je lidé neměli rádi a dělali jim hrozné věci(mnoho jejich sourozenců to nepřežilo!) a proto se bojí. Nutně musí jít bydlet spolu a ideálně ke společenskému kocourovi, protože si jiných koček velmi váží a myslím, že bez kočičí společnosti by byly velmi nešťastné. Vyrostly totiž mezi kočkami a s kočkami si denně hrají, spí, mazlí se s nimi.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12

Kitty

Kitty (naroz. asi 2012), krásná černá kočička s dvěma velmi dekorativními bílými fleky na břiše a na hrudníku neviditelnými ve stoje, je samostatná, klidná, osobitá. Je velmi malá, alekulaťoučka. Ráda si přijdek člověku, když sedí u počítače nebo u jakéhokoliv stolu a chce i mazlit, spí se svým člověkem v posteli  - prostě má lidskou společnost ráda. Na začátku není nedůvěřivá, ale nepřijde se mazlit hned, to teprve s časem, a pak potřebuje svůj prostor, když si ho vyžaduje, takže potřebuje někoho, kdo to bude chápat, děti ne. Jiné kočky nemá vůbec ráda. Objevila se jednoho dne ve vesnici s obrovskou krvavou hnisavou ránou na hlavičce. Od té doby je v domácím depozitu PSOZ na Žižkově, ale zůstat tu nemůže a tak pro ni naléhavě hledáme nový domov.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 

Bertík

Bertík (naroz. asi 2012) je neuvěřitelně hodný a mazlivý kocourek, který využije každou příležitost k mazlení. Člověk musí být opatrný, aby na něj nešlápl. Má zřejmě chronický problém, že ho ostatní kočky nemají rády a proto je raději bez jiných koček a s mnoha lidmi. Myslím si, že by s dětmi byl šťastný, ale na začátku se bojí cizích lidí a potřebuje trochu trpělivosti, aby se aklimatizoval na nové místo. Dříve bydlel v nějaké kolonii, kde ho ostatní kočky nepustily k miskám a byl nešťastný. Nyní je v domácím depozitu PSOZ na Žižkově, ale i zde je na něj moc koček, takže se bojíme, aby z toho neonemocněl. Bude ale výborným společníkem do každé rodiny, kde nejsou jiné kočky.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12

Elinka

Elinka (naroz. asi 2012) byla nalezena na Žižkově u popelnic, vyhublá, zubožená, ale vděčná za pohlazení. Dostala se do domácího depozita PSOZ, také na Žižkově. Zde se dala krásně do pořádku a nyní zde čeká na milující lid, kterým by u nich doma zpříjemnila život svou báječnou povahou. Je to velmi hodná, mazlivá kočička, vyskočí na klín několikrát za den a ráda by tam zůstala napořád. Jiné kočky nemusí, potřebuje spíš klid a někoho, kdo se jí bude moci hodně věnovat.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12

CR

Čertinka a Rošťáček se narodili začátkem dubna 2017 mamince, která byla odchycena jako vysoce březí a které se ujali ve výborném domácím depozitu v Praze 8. Koťátka s maminkou zde měla k dispozici vlastní pokoj a později celý dům. Skamarádili se zde s fenkou, která jim dělá druhou maminku, s morčaty a s dětmi různého věku. Jsou tedy zvyklí na nejrůznější tvory a hodí se doslova do každé rodiny, kde je budou mít opravdu rádi.

Číst dál...