tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

KKA
Karel a Karel a jejich sestřička Anička (naroz. 1.8.2021) se narodili neuvěřitelně hodné mamince, která již nějakou dobu žila ve vesnici v Jižních Čechách. Místní jí sice sem tam dali najíst, ale bohužel opakovaně rodila na půdě chalupy těsně u rušné silnice, takže její děti, jakmile je vyvedla, končily pod koly aut. Naštěstí si jí, když byla zase vysoce březí, všimla paní, která v té obci krmí volně žijící kočičky.

Číst dál...

Ma2
Marlene a její bráškové - Charlie, Frigo a Harold (naroz.08/2021) jsou koťátka opravdu jak malovaná, s takovými těmi neodolatelnými kulatými čumáčky. Narodili se v logistickém areálu v Praze 9 mamince, kterou asi někdo vyhodil, protože je hodně přítulná. Pán z areálu celou rodinku našel ve chvíli, kdy jednoho z původně pěti sourozenců už přejel náklaďák. Nemohli jsme je tam samozřejmě nechat, ale náš útulek byl už plný k prasknutí a tak kočičí rodinka putovala do Kolína, do dočasky k naší obětavé spolupracovnici.

Číst dál...

Erik

Erik (naroz 06/2021) přišel také od pána, co si doma namnožil kočky, byl jeden ze šestnácti. Stejně jako zbytek, také musel překonat panleukopenii. Byl ale statečný a i když v té době nebyl očkovaný, nemoc zvládl. Teď má ale jiný problém, chtěl by nový domov. Jeho sestřička podlehla zákeřné panleukopenii, jeho maminka našla domov. Je momentálně v pokoji se Scarem, který je neustále přilepený na svého bratra Zazu a se třemi dospělými kočkami, se kterými sice žil, ale nijak se s nimi nepřátelí.

Číst dál...

CK2

CK3

Těchto pět koťátek pochází od pána, který si je doma prostě namnožil. Měl doma čtyři nekastrované kočky a co se nestalo, najednou jich bylo šestnáct. Když přišel o možnost bydlení, kočky musely k nám. Dva kocourci už našli domov. Hanji má svůj vlastní příspěvek, tak zde hledáme domovy pro zbylých pět.

Číst dál...

Hanji

- Vždycky, když sem vodíš lidi, tak jim říkáš, že zrzečci jdou na dračku, viď?
- Je to tak.
- Tak proč mě nikdo vůbec nechce?
- Víš, to je proto, že se bojíš cizích lidí.
- Ale já za to nemůžu, já prostě nejsem tak odvážný, jak moji bráškové.
- Já vím, Hanji.

Zrzeček Hanji stále hledá domov!

Hanji pochází od jednoho pána, který našemu útulku poskytl "super" zásobu šestnácti koček. S nimi do útulku bohužel přišla i panleukopenie. Hanji a většina jeho kamarádů jí přežili, bohužel s léčbou panleukopenie přichází i nepříjemné injekce a podávání antibiotik, které Hanji nesnášel. Tak se z krásného mazlivého kocourka stal kocourek, který sedí v koutě, zatímco jeho bráškové se mazlí s hosty.

Číst dál...

CB2

Čtyři kočičí sestřičky (narozené odhadem na jaře 2020), které jsou dosud u nás v útulku rozhodně neměly ideální život. Bohužel na nich nikomu nezáleželo natolik, aby jim dopřál kastraci a tím i klidný bezbolestný život. Všechny tak ve velmi nízkém věku (ani ne rok) zabřezly. Spolu porodily osm koťat, osm kočičích holčiček. Celá tahle smečka dvanácti holek se v červenci letošního roku přesunula k nám do útulku a od té doby neúspěšně hledají domov.

Kočičí maminky byly od začátku neskutečně ustrašené a postupem času dost zdivočely. Až do té míry, že když u nich na začátku září vypukla giardióza, nenechaly na sebe přece jen sáhnout. Prskaly, syčely, kousaly. My jsme jim ale museli dávat jejich léky, takže jsme je přeprat museli. Na podzim jim také vypukla nějaká virová infekce v očích, takže se přidala i léčba kapičkami a mastičkami. Paradoxně, holky si během léčby zvykly na lidský dotek, zvykly si na manipulaci. Proto k dnešnímu dni konečně můžeme říct, že všechny znovu získaly důvěru v lidi a už to nejsou žádné divošky.

Číst dál...

Orion

Orion (naroz asi 2019) je největší kočičí mazel, jakého si umíte představit. Svoje lidi miluje a za pobyt na jejich klíně by dal i oblíbené dobrůtky. je také velmi klidný a na rozdíl od mnoha jiných koček absolutně nic v bytě neničí. Má jen jeden problém - v noci občas hlasitě mňouká, asi proto, že by potřeboval společnost jiné kočičky nebo kocourka. To mu však bohužel v jeho současném domově nemohou dopřát a tak je Orionkovo mňoukání občas vyrušuje ze spánku.
Další je, že má citlivé zažívání a musí mít granule pro alergiky a asi by mu prospěla i vařená strava. tyto své "nároky" však svým lidem bohatě kompenzuje svou láskou a přítulností. Bohužel jeho současná paní si jej už kvůli osobním problémům nemůže nechat a pokud se nenajde nový majitel, kocourek (kastrovaný, očkovaný) bude muset zpět do útulku, odkud si jej před rokem vzala. Věříme však, že si takového kočičího úžasńáka nedáte ujít!
Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712

Jean

Jean (narozený přibližně v červenci 2021) pochází z Lipenců. Podobně jako všem dalším kočkám z této lokality mu hrozila smrt, takže byl odchycen spolu s Ervinem a Stellou. Ervin bohužel podlehl panleukopenii. Stella a Jean byli silní a ačkoliv nebyli ani jednou očkovaní, panleukopenii přežili.

Jean je mazlivý a hrozně milý kocourek. Nejradši by měl nějakého kočičího kamaráda, ale zvládl by být doma jako jedináček, protože mazlení s lidmi má radši než pobyt s kočkami.

Panleukopenii má za sebou už víc jak 14 dní, ale i uzdravené kočky mohou virus vylučovat, proto musí jít bydlet pouze ke kočičce nebo kocourkovi, kteří jsou už očkovaní.
Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712

LB
Lilli (na fotce dole) a Black (nahoře) jsou úžasní - jak vzhledově, tak povahově - zhruba čtyřletí kočičí sourozenci. Jejich současná panička je zachránila před  utopením, když byli ještě koťátka. Bohužel nyní si je již nemůže nechat, protože se jí před třemi týdny narodilo miminko, u kterého se bohužel krátce po narození objevila silná alergie na srst. A se zdravím tam maličkého dítěte si opravdu nelze zahrávat. Bohužel nikdo z rodiny kočičáky nechce, a tak pro ně hledáme nový domov, aby nemuseli do útulku.

Číst dál...