tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

SB 2
Šedobíl (naroz asi 2018) je úžasně přítulný tvoreček. Nebyl ale vždy takový a asi zažil hodně zlého. Objevil se na jaře letošního roku na půdě jedné chalupy poblíž Jindřichova Hradce. Chalupa v zimě není obývaná, ale na půdě sídlí místní volně žijící kočky, které zde mají polystyrenové budky a přes zimu je krmí sousedka.
A letos se z ničeho nic objevil šedo-bílý, velmi vyhublý kocourek s příšernou srstí, kterého ve vesnici nikdo dřív neviděl. Strašně se bál lidí, ale u jídla se ukázal. Když na začátku léta přijeli majitelé, převzali opět krmení "svých toulavek" a paní začala krůček po krůčku nový přírůstek umazlovat. Ten se pomalu přestával bát, ale bohuže chytil ošklivou rýmu, která mu, jak se později zjistilo, přešla v zápal plic.
Jak byl vysláblý, asi pochopil, že mu lidé tentokrát chtějí pomoci a nechal se chytit. Putoval na veterinu na kapačky, dostal antibiotika a 14 dní si pobyl uvnitř chalupy v komůrce s denním světlem, kde byl v teple a bylo možné mu dávat léky. Pak byl opět vypušten do své lokality - půdy a okolí chalupy. A najednou se ukázalo, že z původně plachého Šedobíla se stal ten nejmazlivější kocourek. Musel tedy být původně domácí a asi ztracený nebo vyhozený. Majitelé chalupy by si jej na podzim  nejraději vzali k sobě do pražského bytu, jenže on se nesnáší s jejich kočkami - i v rámci pozemku na chalupě museli být odděleni. Jenže, jak se ochladilo, začal Šedobíl opět kašlat a je jasné, že na zimu musí někam do tepla. Jenže do bytu majitelů nemůže a do útulku ho dát nechceme (ten je přeplněný už i tak). A tak sháníme buď trvalý domov, kde by mohl být uvnitř, měl by tam teplo, papání a také dostatek lásky. A nebo dočasku přes zimu, protože v létě by mohl být klidně zase na chalupě v jižních Čechách. Je to úžasný kocourek a svým novým lidem udělá velikou radost.
Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712