tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Bobeš
Bobeš (naroz. asi 2017) má v životě opravdu smůlu, ačkoli se zdálo, že ho konečně potkal i kousek štěstí. Našel se v naprosto zuboženám stavu, vyhublý a místy bez srsti v Hovorčovicích. Paní, která ho našla jej dovezla do útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech, tady se nám s pomocí paní veterinářky podařilo dát kocourka během asi tří týdnů do pořádku, pouze mu zůstalo frkání, občas s kapkami krve, ale prý nic vážného. V tu dobu k nám do útulku přišly velmi sympatické paní s dcerou, aby si osvojili kočičku. S Bobešem to byla láska na první pohled, hlavně s dcerou.
Odjel tedy do nového domova a zprávy byly pár týdnů báječné - přibral, nádherně se mu spravila srst a s dcerou spí v posteli... Jenže za čas si paní všimla, že kocourek víc pije a vzala jej na naši radu na veterinu. Tam se ukázalo, že má problém s ledvinami - ne fatální, ale bude to po nějakou dobu chtít ledvinovou dietu. Paní s tím souhlasila, ale bylo vidět, že nadšení z Bobeše už není takové, jako na začátku. Za další cca měsíc se mu ale navíc udělalo cosi na pacičce a veterinář konstatoval plíseň. Bobeš dostal antimykotika na tři týdny a nařízenou izolaci od jiných zvířat. Ve stejné době se u dcery projevila kožní choroba, která byla lékařkou diagnostikována také jako pravděpodobná plíseň. Paní usoudila, že ji dcera chytila od kocoura, bez ohledu na to, že ten nikdy nechodil ven a inkubační doba plísně (1 - 4 týdny) rozhodně neodpovídala době, kdy ještě byl v útulku. Je tedy více než pravděpodobné, že nenakazil kocour dceru, ale ona že to přinesla z venku a nakazila kocourka. Přes to s paní rozhodla, že jej dá zpět do útulku a za tři týdny si jej možná vezme zpět. Přitom nevzala v potaz, že tím problém dcery nevyřeší, ale kocoura, který je miluje a je u nich již zvyklý odsoudí k třínedělní samotce při pobytu v kleci (kvůli plísni i kvůli dietě). A to si Bobeš opravdu nezaslouží!
Hledáme pro něj proto naléhavě dočasnou péči, kde by mohl být se svými lidmi (bez jiných koček) navolno a šťastný - ideálně s takovými lidmi, kteří už plíseň od zvířat někdy měli a jsou tedy imunní. Ledvinovou dietu můžeme přípaadne platit. A za tři týdny bychom se domluvili, jak dál.
Najde se někdo, kdo by skvělému, hodnému a přítulnému Bobešovi pomohl z vězení?
Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712