tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

maxik1Německý pinč Max pochází z chovné stanice Rozárka od paní Rejnkové. Je mu 3 a půl roku, s PP. 
Z chovné stanice si jej přivezli mladí manželé, když mu byli cca 4 měsíce. Schovával se v koutě a byl nedůvěřivý.  Hned se jim zalíbil a říkali si, že to je ten pravý. Byl hodně vyděšený a bázlivý, tak mu chtěli pomoci.


Mysleli si, že postupem času se bázlivosti a plachosti zbaví, bohužel se tak nestalo. Když Max dovršil sedm měsíců, pustili se do výcviku. Na cvičák chodili k paní Holoubkové v Praze 4 Hodkovičkách. Byl dost šikovný, vše rychle chápal a byl ozdobou cvičiště. Šlo především o běžný výcvik, aby si zvykl na určitá pravidla a přišel do kontaktu s jinými psy. Později se ukázalo, že asi majitelé měli být mnohem důslednější a nespokojit se pouze se základním výcvikem. Maxík dnes zvládá pouze základní povely – sedni, lehni, čekej, ke mně, fuj, dej pac a to je asi vše. Vše bylo v největším pořádku až když okolo jednoho roku, začal být velmi majetnický a upnutý na své pány. Je obrovsky milující, ale bohužel jen směrem ke svým majitelům. Ze začátku tomu nevěnovali moc pozornosti, což byla asi další chyba. Dnes vzpomínají: „ Začalo to jednoho slunného dne na Hracholuské přehradě, kde jsme si rozbalili deku a užívali si letního počasí. Maxík to automaticky začal brát za své teritorium a když kolem procházel pán, tak se mu zakousnul do pozadí. Nebylo to nic vážného, ale tady jsme zjistili, že teritorium a my dva jsme to jediné, co ho zajímá. Bohužel od té doby má takových případů celkem 12. Tyto případy jsme řešili většinou fyzickými tresty, které však vůbec nepomohly.  Konzultace s psycholožkou psů nebyla pro nás taky uspokojivá, neboť nám bylo řečeno, že toto chování nelze odstranit.“
Přesto však je Maxík skvělý a milující pejsek. Bohužel jeho láska končí u páníčků. Je to oddaný, bázlivý, veselý introvert.
Jeho majitelé budou mít nyní miminko a bojí se Maxíka si ponechat. Hledáme tedy pro něj Nový domov, někoho zkušeného, kdo by si s takto specifickým pejskem poradil a tím mu obrovsky pomohl.

Kontakt: hana@janis.cz nebo psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12