tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

HJ
Milí přátelé,

vás všechny, kdo jste pomáhali hledat pro Josefínku a Honzíka, dvacetileté kočičáky po zemřelé majitelce, nový domov, jistě potěší, že od včerejška už bydlí. Původně se našlo více lidí, kteří mi pro ně domov nabídli, ale protože kvůli Covidu je rodina nemohla dříve převézt, mezitím odpadli a asi pomohli jiným kočičákům. Nově se ale ozvala velice sympatická paní z Prahy 6 a klaplo to. Honzík se hned včera s novou paničkou skamarádil, Josefínka zatím trucuje pod postelí, ale věříme, že to bude pro oba super!

Hanka Janišová

 

P1060667

 

Hezký den do útulku, tety ještě si na mě vzpomenete? Já občas ano, a proto posílám pár fotek, jak zlobím. Nevydržím chvilku na místě, a hlavně miluji vodu, což je u kočky divné..Nejvíc se mi líbí, když se spláchne WC, ještě jsem nepřišel na to, kam všechna ta voda zmizí...Ale zjistím to. Rád také asistuji všem u koupání, a vůbec mě nevadí, že mám mokré úplně všechny packy...Naopak...Ještě se musím pochlubit, že už jsem vykastrovaný, což jsem zvládl v pohodě, a že jsem trošku povyrostl. Ale na gauč se ještě vejdu  ...Tak se mějte a já se zase ozvu..Otevřela se lednice a já musím běžet.

 

Váš Toník.

P1060701

 

Ton1

Ahoj tety a moji kočičí kamarádi,

Posílám všempozdrav z nového domova.Řekl bych,že mě zde mají rádi, i když se občas ještě schovám a něčeho leknu, třeba pračky. Nejraději se ale válím v peřinách, tedy pokud zrovna něco nejím. A že nesním úplně všechno, granulky ty až nakonec.Ty moc nemusím. Naštěstí mě panička kupuje kuřecí srdíčka a křídla, ty mám ze všeho nejraději.

Číst dál: Pozdrav od Tondy

Lojza

Černý chlupatý půlroční Lojzíček, do minulého týdne bydlící v našem útulku Kocour Felix, nám právě napsal ze svého nového domova. Žije tam s dvěma dvonožci a s kočičkou Bernadetkou, kterou si od nás jeho noví spolubydlící Talpovi vzali asi před půl rokem:

Milá této Hanko,
posílám první dojmy z nového domova.
Nejdřív jsme se s novou paničkou zastavili na skok u její maminky, kde už netrpělivě čekal i  můj nový páníček. Oba se nade mnou rozplývali a hladili mě jako o závod - to bylo blaho.

Číst dál: Pozdrav z nového domova

Nedávno se na nás obrátil exekutor, že v bytě, který podléhá exekuci žije několik koček, které tam majitelé nechali spolu s nábytkem. Ujali jsme se jich a postupně jsme je umístili. Toto je zpráva z nového domova od dvou z nich, sester – želviček, které bydlí spolu u mladé výtvarnice:

Želvičky

Kočičkám se daří moc dobře. 
Jsou zdravé a spokojené.
Mám je teprve něco málo přes týden, ale přijde mi, že ke mě domů zapadly jako by tady byly odjakživa. 
Bála jsem se, jak si zvyknou, jestli nebudou smutnit, čekala jsem, že se první dny budou schovávat a budeme si na sebe postupně zvykat.

Číst dál: Želvičky u nové paničky

Judy

 

Ahoj kočičáci, ahoj teto Hanko,

 

dnes je to přesně rok, co jsem si vybrala nové páníčky a přesvědčila paničku, že právě mě určitě nejvíc potřebují.

Zpočátku jsem měla obavy, zda dělám všechno dobře, abych je nenaštvala a nevrátili mě. Ne, že bych se měla v Klecanech špatně, ale pro mě tam bylo "překočkováno" a já jsem ráda za jedináčka. Skoro měsíc mi trvalo, než jsem si dovolila skočit na gauč -  a než jsem poprvé usnula v posteli, uběhlo ještě dalších pár týdnů. A co mi dali do mističky, to jsem hned  zbaštila.

Číst dál: Judy

photo 1

Kočičky Bestet a Sekhmet se před dvěma týdny vzala z našeho útulku slečna Petra. Obě už se krásně adaptují, jen  její původní kočička, která byla zvyklá na černého chlupatého kamaráda

Číst dál: Kočičí dvojice v novém domově

Ziza1

Žíža, nyní Nelinka už od Vánoc bydlí v novém domově u paní Renaty. O tom, že je zde šťastná a spokojená (a že se paní Renata jako personál v kočičí domácnosti zjevně osvědčila na jedničku) jasně svědčí tyto fotečky. Nelinka se zřejmě vrátila do kotěcího věku a dokonce si dokáže hodiny usilovně hrát s hračkami, což v útulku nikdy nedělala.

Číst dál: Kočička Žíža ze Žižkova zdraví z nového domova

Tlapka
Ahoj teto Hanko, 
 

píšu ti od mojí nové maminky, u které jsem už třetí týden. Bydlíme v Praze na Žižkově a dali mi jméno Tlapka. Mají mě moc rádi a říkají, že jsem hodná kočička - zlobím jenom občas, když se mi nechce škrábat na škrabadle a  jdu jim místo toho podrábat třeba sedačku. Během dne chodím na průzkum po bytě, pozoruju co se děje venku, baštím, ale většinou odpočívám na nejrůznějších místech - to můžeš vidět na fotkách.

Pozdravuj všechny kočičí kamarády v útulku, já se vám zase někdy ozvu a pošlu pár fotek.

 

Tlapka (dříve Jinxie)

20150719 171526

Ozýváme se po více jak roce s kočičkami, které jsme si u vás adoptovali v roce 2014. Byla to koťátka kočky Mirandy. Jednalo se o tří barevnou čičinu a rezavo.bílého kocourka. Oba se mají čile k světu a zanedlouho budou slavit druhé narozeniny. Oba jsou již dávno po kastraci. Kočička má sice větší apetit, ale držíme ji zkrátka a kocour byl už odmala velký. Ještě trochu povyrostl takže je zněj opravdu ukázkový kocour. U kočičky jsme měli problémy s čůráním, udělá to dodnes, ale ne v tak velké míře jako ze začátku (měla zánět močáku) dnes se jí to stanejen tehdy když není spokojena s čistotou toalet :) 

Číst dál: Tereza a zvířátka