tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Cvikýřek nám odjel až do Brna. Po nelehké cestě je už ale fit a dokonce nám naškrábal jak se má. Tedy paní Blažková nám napsala:

18.3.2013 Dobrý den, s potěšením jsem zjistila, že už o Baltazárkovi píšete v rubrice "našli domov". Ale s fotkami je pořád nějaký problém?Posílám další, pořád přestavuji pokoj, aby kocourkovi co nejlépe vyhovoval. Legrační je, jak mě při tom kutění Baťa s ohromným zájmem sleduje, přetahuje se se mnou o papírový i kovový metr, prolézá roličkami koberce... Vždycky, když se soustředím na nějakou práci, soustředí se na ni taky a zapomíná se bát. Zjistila jem, že má při hraní a řádění potíže s původním vysokým kobercem, tak jsem mu tělocvičnou část překryla kusem neklouzavého PVC, kde se mu teď skvěle lítá. Na skříních jsem mu udělala jeho vlastní patro, odkud má výhled na mě, ale i na králíka v sousedním pokoji. Zátím se tam dostává po stupních z plastových krabic, časem mu přibudou různé přístupové police. Seznamování s králíkem je pro něj pořád trochu adrenalinové, občas se víc lekne králík a Baťa se pak hrdě uloží na jeho místě, občas králík zadupe nebo vyskočí, a pak Baťa radši rychle zmizí u sebe. Ale čím dál častěji se k sobě oba přiblíží docela civilizovaně a s velikým zájmem se očichají.

 

Už déle než týden je Baltazar vykastrovaný, proběhlo to hladce, hlavně nalákání do přepravky, stačilo vnitřní stěnu maličko potřít jeho nejmilovanější paštičkou a nestačila jsem zavírat dvířka. Za dva dny byl fit, to jsem byla opravdu ráda. Teď už zase divočí jako předtím, mívá takové chvilky divokého probíhání pokojem, kdy to jenom duní a on postupně prožene všechny míčky a myšky, které má roztahané po všech možných koutech. Něco takového probíhá právě teď, zatímco píšu.Ale taky si hodně hrajeme spolu, a když si přes nohy přehodím kus sypkoviny, kterou měl původně jako hrací podložku, klidně se mi při hře válí po nohách a pere se s nimi jako s nějakým dalším kotětem. Zkrátka je s ním legrace a myslím, že se tu má dobře.
Mějte se krásně.
Irena Blažková

4.2.2013  Dobrý den,než pošlu pár fotek, chci jen v rychlosti oznámit, že Cvikýřek, který se asi bude teď jmenovat Baltazar, zvládl cestu sice ne asi v úplné pohodě, ale v pořádku. Teď se seznamuje s pokojem, který má celý pro sebe, a jelikož tu mám spoustu všelijakých polic s krabicemi a různé prolézačky a skrýšky a koutky, tak se myslím cítí bezpečně a snad i dobře. Dokonce mě i v kruzích obcházel, když jsem mu dávala do misky jídlo, takže jsem si ho mohla konečně trochu prohlédnout. Věřím, že se pomaličku spřátelíme.

6.2.2013

Dobrý den, myslím, že se Baltazar cítí dobře - a já s ním přímo skvěle. Ani už moc nepůsobí jako plachý kocour, spíš je takový opatrný a zdrženlivý. Ale strašně rád si hraje a potom si klidně nevšimne, že když honí hračku, mám ho, když sedím na zemi, chvílemi na klíně a chvílemi si ho i letmo pohladím. Tak to vidím vysloveně nadějně.
Posílám "reportáž" z úplného začátku.
Mějte se krásně.
Irena