tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Zde jsou uvedeny podmínky při adopci našich kočiček:

Pokud si u nás vyberete kočičku či kocourka, sepíšeme s Vámi,  „Dohodu o předání zvířete do péče“, která vymezuje práva a povinnosti osvojitele i práva a povinnosti PSOZ, dostanete od nás informační materiály a ,,Návod na kočku.“

Upozorníme Vás i na některé z našich povinností, jako je například umožnit zástupci našeho sdružení kontrolu zvířete a též na povinnost zvíře ADOPTOVANÉ OD PSOZ vrátit výhradně nám, pokud nastanou podmínky nebo situace, kdy se o ně nebudete moci dále starat. A je jedno, zda kočičku máte týden nebo 10 let. Současně se také PSOZ zavazuje od Vás zvířátko vzít zpět, pokud byste se o ně už nemohli starat.

A upozorňujeme také na povinnost dát zvíře kastrovat, pokud si od nás berete takové, které s ohledem na věk nemohlo být kastrováno.

Budeme chtít vědět i něco o Vás, o Vašich zkušenostech se zvířaty, o tom kde bude kočička bydlet, zda v domku nebo v bytě apod. Na oplátku se dozvíte od nás veškeré informace o Vámi vybrané kočičce jakou má povahu, jak se chová, co ráda jí, zda se snáší s ostatními zvířaty, zda je zvyklá na pejsky či děti a mnoho dalších užitečných rad, které Vám pomohou se s kočkou co nejlépe sžít. Nemyslete si, že bychom chtěli vyzvídat věci z Vašeho soukromí, ale všechny naše svěřence máme rádi a přejeme jim tu nejlepší rodinu, ten nejlepší nový domov a nejhodnější páníčky. Většina koček v naší péči neměla dříve život nejlehčí, útulek také není právě kočičí ráj, tak si velmi přejeme, aby se jí v dalším životě už dařilo opravdu výborně.  A také podle těchto informací Vám můžeme zodpovědně pomoci při výběru kočičky.

Poprosíme Vás též o příspěvek na veterinární péči, který zdaleka nepokrývá skutečné náklady a je určen na zaplacení zdravotní péče dalších zvířat. Náklady na péči o kočky pro nás nejsou zanedbatelné. Jen pro vaši představu: jen veterinární péče o kotě, které je jednou očkované a několikrát odčervené nás vyjde zhruba na 500,- Kč, 2x očkované kotě už nás stojí cca 850 Kč a pokud je kočka 2x očkovaná a kastrovaná je výdej kolem 1 600,-Kč.  A to nepočítáme výdaje za krmení, stelivo, vitamíny…A samozřejmě pokud se do naší péče dostane nemocná či zraněná kočička, jde péče o ni do tisíců, než je v stavu vhodném k umístění do nového domova. Každá kočka má svůj očkovací průkaz, který obdržíte při jejím převzetí. 

Při adopci  Vás však požádáme pouze o 800,- za kotě a za dospělou kočku o 1 000,-Kč. Pokud si od nás berete koťátka nebo kočky dvě do jedné domácnosti platíte pouze za jedno zvířátko, druhé je zdarma, protože dáváme přednost tomu, aby byly kočičky spokojené, než abychom za každou získali peníze.. Samozřejmě ovšem pokud nový majitel může a chce přispět více nebo kočičkám přinese pamlsky, krmení či stelivo jsme nesmírně  rádi.

Zaplacený příspěvek se dá odečíst z daní, rádi Vám vystavíme potvrzení o daru.

PSOZ je nezisková organizace a veškeré náklady na provoz Kočičího domu a výdaje spojené s péčí o kočky hradíme ze svých výplat, z občasných sponzorských darů, z příspěvků kočkomilných lidí a také právě z příspěvků od nových majitelů našich chlupáčků.

Těšíme se na Vás!