tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Van6

Se statečným a strašně hodným kocourkem Vanilkou už jste měli možnost se zeznámit. Našla jej letos na jaře naše kolegyně Petra ležet na silnici před Neratovicemi, zjevně sraženého autem. Okamžitě jej vzala na veterinu. Kocourek byl na živu, ale, jak se ukázalo na rentgenu, měl tříštivou zlomeninu přední pacičky a komplikovanou zlomeninu stehenní kosti na zadní. Také měl menší otok na mozku. Přes to vše byl strašně milý, na hlazení reagoval vrněním a bylo jasné, že lidem důvěřuje, že jej zachrání.

Snažili jsme se jeho důvěru nezklamat. Ještě ten den byl operován a poté několik dní hospitalizován na veterinární klinice. Vše vypadalo nadějně, otok se vstřebal a kocourek začal sám jíst. Bohužel za několik dní přední tlapka strašně otekla a musela mu být amputována. Zhoršil se však i pooperační stav zadní tlapky a musela být provedena nová (tentokrát jsme jeli k vyhlášenému specialistovi dr. Maradovi do . Následně se zjistilo, že v kyčelním kloubu je další zlomenina, s tou se však muselo ještě počkat. Po další operaci opět byla nutná kratší hospitalizace a čekalo se, zda tělíčko přijme  šroub v noze. Naštěstí přijalo, zmenšil se zánět a kocourek opět začal sám jíst.

Po této sérii operací se dostal do péče je jednoho našeho vynikajícího domácího depozita. Tady se díky opravdu individuální péči vyrovnal s pooperačním stavem a postupně se osměloval, až se stal vedoucí kočkou v domácnosti – a to přes svůj hendikep, že má jen tři nožky.

Velkou Vanilkovou vášní je jídlo, jí prakticky neustále, ale dovede si vždy vybrat to nejlepší. A jakmile někdo otevře ledničku, je skokem uvnitř, přičěmž je jen těžko k uvěření, že mu chybí jedna nožka.

Vanilka je ten nejhodnější a nejtrpělivější, nesmírně statečný pacient. Problém však je, že  jeho všechny dosavadní operace a související veterinární péče už přišly Pražský spolek ochránců zvířat celkem na 36.000. Sice už mnoho lidí přispělo, ale i tak – stále ještě čeká poslední operace, při které se Vanilkovi bude vyndávat z nožky šroub a operovat kyčel. Odhad je 8 – 10 tisíc a na to už v současné situaci prostě nemáme, protože samozřejmě platíme veterinu i spoustě jiných kočiček a kocourků, kteří se k nám dostanou ve strašném stavu. A bohužel právě nyní je jich strašně moc…

Prosím tedy velice, máte-li možnost a chuť, přispějte na Vanilku jakoukoli částkou. Na náš účet 179 500 872/0300, VS 092014. Snad se sejde dostatečná částky, aby bylo možné ji uskutečnit – opět u dr. Marady.

Moc děkujeme!

Van1

Van2

Van3

Van4

Van5