tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Kub1
Asi dvouletý mourek Kubíček žil, spolu se svými brášky na sídlišti v Praze 10. Nedařilo se jim tu zle, protože je zde hodné paní opravdu dobře krmily a před zimou si mohli ještě donedávna zalézat do sklepů. Bohužel se sem však přistěhovali lidé, kterým kočky (chytající zde m.j. potkany) začaly vadit. Nezůstalo jen u verbálních nadávek paním krmičkám - jeden z lidí si pořídil loveckého psa a začal jej na kocoury pouštět. Ti však vždy utekli a zdálo se, že nic dalšího jim nehrozí. Chyba, hrozilo... Minulý týden paní krmička zjistila, že na jídlo chodí už jen jeden ze tří brášků, Druhý od té doby zmizel nadobro a Kubíček se ukázal o den později. Paní si však všimla, že vypadá hodně divně a místo, aby se šel hned najíst, jako obvykle, k misce jen smutně čuchá a žalostně při tom mňouká. Chytila ho a vzala k veterináři, dr. Daškovi na Žižkov. Ten zjistil, že kocourek má zlomeniny horní i dolní čelisti! Protože v okolí není žádná ani trochu rušná silnice, je zřejmé, že mu to udělal člověk!


Dr. Dašek ještě ten večer Kubíčka operoval, včetně vložení šroubů do čelistí a zavedení jícnové sondy. Kocourek totiž nesmí po několik týdnů, než mu kosti srostou, vůbec kousat. Je nyní v domácím depozitu Pražského spolu ochránců zvířat, dostává léky a několikrát denně kašovitou stravu a vodu sondou přímo do žaludku. Pan doktor řekl, že je to mladý, zdravý kocourek a že má velkou šanci se z toho dostat. A Kubíček je strašně hodný, krásně spolupracující a statečný pacient.
Jenže! Operace sama stála skoro 5.000 Kč, výživná dieta A/D, kterou je krmen, a léky přijdou také za tu dobu na několik tisíc a konečně další operace, kdy mu budou vyndány šrouby také. A to jsou pro organizaci, která provozuje útulek se skoro 180 kočičkami, šílené peníze.
Moc proto prosím hodné lidi o finanční pomoc - doslova každá stokoruna pomůže! Číslo účtu PSOZ je 179 500 872/0300, variabilní symbol můžete dát 141014 a nebo napsat, že to je pro Kubíčka. Velice děkujeme!

Kub2

Kub3

Kub4