tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Lucinka

Mám strašně smutnou zprávu - Lucinka včera zápalu plic podlehla. Přes všechnu vaši finanční pomoc, díky které se jí dostalo nejlepší veterinární péče, jak na Stodůlkách, tak posléze na veterině v Kralupech a přes péči paní majitelky...
HJ

 ...

 Asi tříměsíční mourinka Lucinka má skutečně neuvěřitelný osud, ale věříme, že bude mít dobrý konec. Letos v říjnu ji, jako ani ne měsíční koťátko, donesla do našeho útulku Kocour Felix paní, když její kočku – Lucinčinu maminku – přejelo auto a ona se sama nemohla starat o koťátko, které ještě muselo být dokrmováno mlíčkem. Jenomže útulek určitě není ideální místo pro kočičí kojenečky. Právě ten den však přijela do útulku starší paní z Kralup a chtěla si osvojit co nejmenší koťátko, s tím, že doma má ještě kočičku a fenku. Lucinku, drobounkou a bezmocnou, si okamžitě zamilovala a protože je v důchodu a celý den doma, neměla problém s krmením koťátka každé čtyři hodiny a ani s další potřebnou péčí.

Lucinka se tak ocitla v báječném, láskyplném domově, kde jí maminku dělala i fenka. Jenomže asi po 14 dnech přišla paní návštěva. Po jejím odchodu paní zjistila, že Lucinka v bytě není. Co se stalo, zda ji odcházející návštěva omylem vypustila na chodbu a někdo pak vyhodil na ulici nebo zda jim třeba zvědavé koťátko vlezlo do tašky a odnesli ji, nevíme. Jisté je, že paní hned začala velmi intenzívně, ale bohužel zbytečně, koťátko hledat v okolí svého bytu.

Co se s Lucinkou mezitím dělo jsme se dověděli až po několika dalších týdnech. O asi půl kilometru v Kralupech dále ji našla jiná paní a vzala si ji k sobě domů. Ale protože kočička nálezkyně si koťátko právě neoblíbila, rozhodla se (s těžkým srdcem) dát nakonec Lucinku k adopci. Inzerovala ji přes web a FB a právě tam jsme také Lucinku objevili. Kontaktovali jsme původní majitelku a ta plakala radostí. Jenže vzápětí jsme byli všichni jako opaření, když jsme se dověděli, že Lucinku nálezkyně už mezitím umístila. Naložili jsme tedy původní paní majitelku a jeli jsme za lidmi, u kterých Lucinka nyní bydlela.

Jenže…. Když jsme k nim dojeli, právě se vraceli z veteriny, protože kočička u nich (byla tam něco přes dva týdny) dostala těžký zápal plic! Pravděpodobně nastydla, protože u nich bydlela v podstatě venku (typičtí vesničtí majitelé…), i když před tím byla vždy jen v teplém bytě a nyní už se teploty blíží nule.

Když jsme se prokázali předávacím protokolem, kočičku původní majitelce vydali, ale s tím, že jsme jim zaplatili 600 Kč za ošetření na veterině, ze které právě přijeli. Plánovali jsme, že paní majitelka – celá šťastná, že má zas Lucinku doma – bude dávat předepsaná antibiotika a pak vezme kočičku na kontrolu. Jenže v noci se stav Lucinky prudce zhoršil a v 11 v noci musela být převezena na veterinární kliniku do Stodůlek, jinak by se nedožila druhého dne. Zde jí dali antibiotika třetí generace, infuzi a hlavně kyslík a strávila zde dva dny hospitalizace. To vše dohromady stálo zatím i s první platbou za veterinu 3.000 Kč (a to nám ve Stodůlkách udělali velmi přátelskou „útulkovou“ cenu!). Jenže paní majitelka sice je moc hodná a kočičku miluje, ale je to opravdu chudá důchodkyně. Ten typ, co dá raději najíst zvířátkům, než sobě, jenže tyto peníze opravdu v žádném případě nemá. Co se dalo dělat – ačkoli ani PSOZ není v současné době rozhodně v dobré finanční situaci, zaplatili jsme to. Když nám ze Stodůlek ještě v noci volali, jestli tam kočičku mohou nechat, že bez kyslíku a infuzí, v domácí péči, nemá šanci přežít (dle rentgenu bylo zasaženo 40% plic), kývla jsem, samozřejmě, i když mi řekli, jaká asi bude cena… Nyní je už na tom ale Lucinka lépe, papá a hraje si, i když léčba ještě není rozhodně u konce. A už je také doma u milované paničky i se zásobou léků na další tři týdny. Jenže  pro PSOZ to byl opravdu velký finanční zásah a ještě bude – po paní majitelce to zpět v žádném případě nemůžeme chtít.

Pokud byste tedy měli možnost a chuť přispět na léčbu koťátka Lucinky, aby tento výdaj na vlastně soukromou kočičku nevzal šanci na léčení jiným kočičkám, které jsou v našem útulku či depozitech, můžete poslat jakoukoli sumu na účet 179 500 872/0300, heslo: „Lucinka z Kralup“. Moc děkujeme!

Lucinka2