tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

LDN5
Do útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech přicházejí kočičky a kocourci z různých důvodů a v různém stavu. Pro ty, kteří jsou zdraví a přišli proto, že se třeba v rodině objevila alergie, se snažíme co nejrychleji najít nové domovy. Pro ty, kteří byli nalezeni venku a často na tom jsou zdravotně dost špatně, se snažíme zajistit veterinární péči, aby se z toho brzy dostali a pak jim také hledáme domovy (mimochodem, peníze, které právě tohle stojí jsou opravdu šílené...!). A pak jsou kočičky a kocourci, zpravidla spíše starší, kteří se k nám dostali s nějakou nemocí, která při trvalé péči neohrožuje život, jenže lidé dlouhodobě nemocné či postižené kočičky domů zpravidla nechtějí. A tak u nás jsou často několik let a snažíme se, aby jim u nás nechybělo ni, co by mohli mít doma. I když... to víte, útulek je útulek a domov je domov. Dovolte, abychom vám některé z nich představili: 


Hubený stařeček Mourek je šestnáctiletý senior po zemřelé paničce. Ale hlavně má cukrovku. Musí se mu tedy denně píchat inzulín a předtím se musí najíst. Pokud se to ale dodržuje, je to opravdu frajerský dědeček, jehož největší touhou je umazlit všechny lidi, kteří se vyskytnou v jeho blízkosti. Po Karlíkovi, který byl naším velikým miláčkem, je další úžasnou osobností Kocoura Felixe. Mourka bychom umístit mohli, je velmi adaptabilní, ale nikdo se nechce pustit do píchání inzulínu, ačkoli to zas takový problém není, zejména u Mourka ne.

Trošku jiný případ je černý Zoubek - přišel k nám v dost šíleném stavu z lokality v Praze 10. Když jsme jej dostali ze zápalu plic, stal se z něj nejvděčnější a nejmazlivější dědeček - je mu totiž odhadem určitě přes 15 let. Jenže měl i špatné zuby, tak mu je pan doktor vytrhal a nechal mu jen jeden špičák, podle kterého má jméno. Kromě toho se mu udělala pod bradičkou podezřelá boule. Ta sice po čase zmizela, ale usoudili jsme, že tenhle kocourek už by přesun do jiného prostředí asi nepřežil, a tak už si ho prostě ve Felixovi necháme. Je to také mazlivé zlatíčko, i když ne tak aktivní, jako Mourek.


Mazlíček, ale jiného ražení, je i kulatý mourek Koala. Své jméno dostal nejen pro svou kulatou fyziognomii, ale i proto, že nás na něj v době, kdy byl na pokraji smrti kvůli těžkému zápalu plic, upozornila barmanka z Tlusté Koaly, která také vydatně přispěla na jeho léčení. Ze zápalu plic se Koala sice dostal, ale nastoupilo astma. Musí tedy dvakrát denně, každý den asi až do konce života, dostávat deset vdechů ze speciálního inhalátoru. Takže je jasné, že i tenhle kočičí stařík už zůstane ve Felixovi. Je také velice přítulný, ale většinu dne prospí, takže když jej chcete pomazlit, musíte jej vzbudit - ale nezlobí se proto na vás.
LDN2
Úplně jiný případ je Pity (zkráceno z "bojová kočky Pitypačka"). Tahle kočička je náš inventář, ještě z Jahodnice. Nic moc jí není, ale neustále jí z očí vytéká černý sekret, což vypadá velmi ošklivě. Jenže všechny pokusy očička jí léčit dopadly katastrofálně - pokousala postupně tři veterináře a prakticky všechny pracovnice v útulku, které si dovolily zkusit jí nakapat. Zjistili jsme ale, že sice vypadá strašně, ale nijak netrpí a tak jsme ty pokusy vzdali. A když jí nikdo nesahá na oči, je to opravdu moc milá, jen trochu náladová kočička. Jenže proto, jak ty oči vypadají, taky nemá moc šancí najít domov.
LDN3
A konečně mourek Daník. Tenhle necelé dva roky starý kočičí kluk má bohužel epilepsii. Zjistilo se to asi před rokem, kdy jsme byli dvakrát svědky hrůzně vyhlížejícího záchvatu. Rychle jsme s ním jeli k veterináři a ten konstatoval epilepsii. Od té doby Daník bere dvakrát denně čtvrtinku antiepileptika a je v pořádku. Jenže tyto prášky bude muset nejspíš brát do konce života. Ačkoli nejsou nijak drahé, je to důvod, proč i pro Daníka je prakticky beznadějné se snažit najít domov. Přitom je to moc milý, maličko introvertní kocourek, s legračně zamračeným ksichtíkem, který by byl ve vlastním domově určitě šťastný a jeho lidé s ním.
LDN1
Pokud byste chtěli na dlouhodobou péči o naše - zřejmě již trvala bydlící - kočičáky přispět pár korun, byli bychom moc rádi. Sice každý z nich zas tak moc velké výdaje nepředstavuje, ale v součtu to rozhodně není zanedbatelná částka. Účet: 179 500 872/0300
Ale hlavně - přijďte se s nimi (ale nejen s nimi) někdy do Felixe pomazlit!

LDN4