tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

V1

Vašík je krásný, dobře stavěný a moc hodný asi dvouletý mourek. Žil v obci Přišimasy u Úval u Prahy a podle toho, jak vypadá - srst a kondice - měl asi i dobrý domov. Ovšem jen do noci z 26. na 27. září. V neděli 27. ráno jej našel na své zahradě majitel jednoho (luxusního) domu v obci s částečně rozbitou lebkou na levé straně a otřesně vyhřezlým levým očičkem, zřejmě následkem silného nárazu. Snad auto, snad tyč. 


Pán údajně od rána obvolával nejrůznější organizace, od policie v Praze, přes útulky až po různé veteriny a organizace se žádostí, aby si pro kocoura přijeli. Nikdo ochotný se ale nenašel. Až kolem 18. večer se dovolal nás, do pražského spolku ochránců zvířat. Snažila jsem se pánovi vysvětlit, že než budu z Klecan v Přišimasech, bude každá veterina v rozumném dosahu zavřená, v neděli mají do 19 hodin. Pán ale trval na tom, že na kočku nesáhne, protože "na ni opravdu není hezký pohled." a že jestli si ihned nepřijedeme, "hodí ji na silnici, aby mu nezdechla na zahradě". Měli jsme samozřejmě původně jiný program, ale sedli jsme do auta a jeli přes celou Prahu do Přišimas u Úval. Na zahradě leželo zvířátko, o němž jsme zprvu pochybovali, zda ještě žije a na očko opravdu nebyl hezký pohled. Ale už mohlo být od rána v péči veterinářů, kdyby se pán neštítil. Když jsem se ho zeptala, zda by aspoň nepřidal něco na léčení, řekl "Nemám na to, abych sponzoroval cizí kočky! Buďte rádi, že jsem ho rovnou nehodil na silnici. Od rána mě telefonování kvůli ní přišlo skoro na 300 korun!" Přitom stál před svým, zbrusu novým domem, jehož cena určitě představuje několik desítek milionů korun. 

Protože bližší kvalitní veteriny měly už samozřejmě zavřeno - jsme zamířili do Vetcentra ve Stodůlkách. Zde se kocourka ujali, okamžitě mu poskytli první pomoc a napojili jej na infuze. Už druhý den, v pondělí, jsem dostala dobrou zprávu - kocourek vypadá, že přežije, úlomky lebky nepoškodily vážně mozek. A dokonce sám krásně žere! Vyhřezlé oko budou operovat druhý den, tedy v úterý. 

Dnes (píšu tyto řádky v úterý 29. září) je kocourek, kterému říkáme Vašík Úvalský von Úvaly, už po operaci očička. Bohužel ani na druhé, které náraz poškodil také, zatím nevidí, ale šance je a chystáme se s ním za pár dní k Dr. Beránkovi, který je na oči kočičí nejlepší specialista. Dnes večer se přesune do naší péče a podle paní doktorky z Vetcentra by to měl "dát".

Nicméně - operace a hospitalizace ve Vetcentru, ačkoli se zde snaží útulky finančně maximálně šetřit, bude stát zhruba 6.000 Kč, což je pro nás, při současném počtu skoro 160 koček, šílená částka. A čeká ještě "zprovoznění" pravého očička a to také bude něco stát! 
Proto velmi prosíme, máte-li chuť a možnost, přispějte jakoukoli částkou. Moc tím pomůžete nejen Vašíkovi von Úvaly, ale hlavně dalším kočičkám a kocourkům v nesnázích, na jejichž léčbu či přijetí do útulku bychom jinak už neměli. Účet: 179 500 872/0300.
Moc děkujeme!
Chlupáči i lidé z Pražského spolku ochránců zvířat (útulek Kocour Felix)

V2

V3

V4