tel: 728 193 712 (volejte večer)

č.účtu: 179500872/0300

Timmy

Timmy je klasickým příkladem „živého dárku“, který by se nikdy neměl dávat! Tento černý, dva a půl roku starý sameček, velmi krásný, milý a zvyklý na soužití s lidmi. Miluje mrkev a po ránu banán. Rodina, kde nyní žije jej dostala od přátel pro devítiletou dcerku, která je však ve střídavé péči, takže v této rodině a s králíčkem je vždy jen dva týdny.

Číst dál: Králíček Timmy hledá nový domov

Minie
Ahojky, jsem ušatej zakrslej chlapeček a moji páníci si měkvůlialergii už nemohli nechat, tak jsem se ocitl v útulku. Bohužel ale v kočičím a tak tady ani nemám kamarády a musím sedět v karanténě úplně sám. Je mi 1,5roku, jsem očkovaný a hledám novou fajn rodinku, ale už napořád. Nejradši bych někoho kdo ví jak se o králíčka starat, mám plně vybavenou klec. Jsem v Kocouru Felixovi v Klecanech a pokud se ti budou líbit moje modelovský fotky - fakt jsem se snažil, tak dej vědět na mailpsoz@seznam.cz nebo na telefon 728 19 37 12 (raději smskou).Adopční poplatek za mě je 400kč.

Po4
Potkaní kamarádi Ivánek a Míša žili celý svůj život (jeden je rok starý, druhému budou dva) u slečny z Ruska, která zde dlouhodobě žila. Nyní se ale musela pracovně přesunout do Anglie a tam jí nedovolili potkaní kamarády vzít sebou (museli by mít čip, ale ten by je mohlo zabít). Nesehnala bohužel ani nikoho ze známých, kdo by se jich ujal, tak je nakonec donesla do kočičího útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech.

Číst dál: Dva mazlivý potkaní kluci hledají domov

Potkánci
Spolupracovnice PSOZ z Kolína, která miluje nejen kočičky, ale všechny zvířátka se nedávno ujala dvou potkaních samiček, kterým hrozilo utracení. Teprve za pár dní zjistila, že obě samičky čekají mladé. Nechala je samozřejmě porodit a tak my nyní doma 15 potkaních mrňat. Ty si samozřejmě nemůže nechat a tak je nabízí k adopci. Na naši radu je ale nedá zadarmo, protože by mohly skončit velice špatně. Každý malý potkánek bude za 50 Kč, což je cena, za kterou se běžně prodávají ve zverimexech.

Číst dál: Malí potkánci hledají domovy 

Morč
Dva krásní zdraví a roztomilí bráškové - morčata patřili do října člověku, který je nakonec opustil. Narychlo se vystěhoval z pronajatého bytu a kromě zaplacení nájmu za tři měsíce se vykašlal i na své zvířecí kamarády. Kluci byli v bytě, v malé kleci týden bez jídla a jen se zbytkem vody, ale naštěstí se brzy nastěhovali noví nájemníci a tak kluci alespoň nezemřeli. Noví nájemníci je však doma nechtěli a tak Václav s Karlem putovali do kočičího útulku PSOZ Kocour Felix v Klecanech. Naštěstí zde byla volná karanténa, takže se morčáci nemusí stresovat pohledem na kočky, které by se o ně rozhodně velmi zajímaly. Nicméně, ačkoli je zde o kluky dobře postaráno, chybí jim jedna důležitá věc a to jsou člověčí kamarádi. Proto pro ně hledáme nový domov, kde by jim jejich lidé vynahradili to, že je předchozí majitel opustil.
Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12 (prosím, v pracovní dny volejte večer nebo pište sms, o víkendu volejte kdykoli)

os1Celou rodinku osmáků kdosi vyhodil na jednom pražském sídlišti na místo, kde jsou krmeny místní volně žijící kočky. Zřejmě měl zvrhlou radost z toho, jak si kočky s hlodavci "pohrají". Kočičky jsou zde však dobře krmené, takže osmáky kupodivu lovit nezačaly. Našla je tak jedna z paní, které se zde o kočičky starají a vzala je k sobě domů. Nicméně doma má také kočky a tak si je nemůže natrvalo nechat. Hledáme pro ně tedy vlastní domov či domovy. Starší osmáci jsou párek, z mladých ti větší jsou kluci a nejmenší je holčička.
Kontakt: hana@janis.cz nebo psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12 (volejte raději večer)

Číst dál: Rodinka osmáků hledá domov

Alfred

Necelý půlrok starý sameček vodní želvy dosud bydlel v akváriu u svého páníčka. Ten ale nyní musí na dlouhou dobu opustit ČR a želvího kamaráda nemá kam dát. Bohužel útulky pro želvičky neexistují a navíc se pán bojí, aby Alfrédovi někdo neublížil. Pomáháme mu tedy – lidé z Pražského spolku ochránců zvířat – pro želváčka najít nový domov. Vzít ho do kočičího útulku by moc nešlo. Alfréd má na šířku i délku cca 11 cm

A rád jí mražené rybičky, želví mix, sušené krevety a ráčci, peletky. Je zcela zdravý. Dosavadní páníček jej dá do dobrých rukou s celým vybavením.

Kontakt:  psoz@seznam.cz nebo 728 19 37 12