JAK TO FUNGUJE?

Vezmete k sobě na určitou dobu kočičku. Kočička bude stále pod záštitou Pražského spolku ochránců zvířat a až bude připravena, najde si vlastní trvalý domov (pokud se nerozhodnete si ji nechat). Se vším vám pomůžeme, budeme konstantně ve spojení a jakékoliv problémy vyřešíme. Také hradíme veškeré veterinární náklady a náklady na stravování koček. Veškeré vybavení dodáme.

DRUHY DOČASEK, KTERÉ POTŘEBUJEME

KOČIČÍ RODINKA

Každý rok z venku přijmeme několik březích maminek, které už nejdou vykastrovat. Sháníme domácí depozita, kde by takové chudinky z ulice mohly v klidu porodit a odchovat svá koťátka. Taková dočaska zabere přibližně tři měsíce, koťátka s maminkou si pak buď najdou domov nebo po naočkování zamíří k nám do útulku.

SKUPINA KOŤÁTEK

V roce 2022 jsme přijali rokordních 261 koťat. Každé takové kotě si zaslouží individuální péči, kterou ve velkokoapacitním útulku každému prostě neposkytneme. Takové kotě u vás je měsíc, než dostane obě dávky vakcíny, pak si najde domov nebo půjde k nám do útulku.

MIMINKA NA LAHVIČCE

Každý rok nezodpovědní krutí lidé vyhazují na ulici miminka. S takovými miminky je speciální péče, kterou z většiny zastávají v PSOZ domácí depozita. Potřebují stimulovat vylučování a krmit každých pár hodin. Taková dočaska je vhodná pro někoho, kdo je hodně doma.

NEMOCNÁ KOČKA

Nemocné kočky se nejlépe vyléčí v domácím prostředí. Kočičky si zaslouží lásku a péči, i když jsou například po autonehodě. Péče a nároky na tyto kočky jsou hodně individuální podle jejich diagnózy.

PLAŠANI

Plaché kočky či koťata potřebují někoho, kdo by jim pomohl věřit lidem. Někdy se ochočí v útulku, někdy až v novém domově, někdy vůbec. Aby kočičky měly větší šanci na spokojený život a rodinu, se socializací můžete pomoci právě vy!