Bílomourka Livy. Dostala se k nám spolu se svou maminkou a sourozeci z lokality, kde na kočky místní pořádali doslova hony, dokonce i se psy. Přesto tyto kočičky na lidi úplně nezanevřely, a kromě Livy už má celá její rodiny vlastní láskyplné domovy. S Livy je to bohužel troch těžké, je to trochu svérázná kočička. Když má dobrou náladu, je to úžasný mazlík, vrní, ukazuje bříško, mňouká na vás, vleze klidně člověku i na klín. Ovšem když nemá náladu, plácne po vás. Byla by pro ni ideální klidná domácnost bez malých dětí. Potřebuje někoho, komu nebude vadit, že jí musí nechat žít trochu vlastním životem, někoho, kdo jí hned nevrátí, když od ní dostane facku. Doopravdy však nikoho nenapadne. Livy už dvakrát domov měla, bohužel ani jednou si nesedla s místní původní kočkou, tak musela zpět do útulku.

Nedávno jsme však zjistili, že se Livy úžasně skamarádila s krásnou bílorezavou Yrsou. Ta k nám do útulku přišla také asi před dvěma lety z odchytu v Lipencích, kde v jednom areálu zase místní začali kočky trávit. Místní paní krmička na poslední chvíli odchytala asi polovinu z nich, ty které zatím přežily, a přivezla je k nám. Je tedy jasné, že ani Yrsa nemá důvod lidi milovat, ale na rozdíl od Livy se jich hodně bojí a při dotyku, o který nestojí, i vážně sekne či kousne (ale postupně je to s ní postupně pomaličku lepší a lepší). A nyní se z těchto dvou nádherných kočiček staly nerozlučné kamarádky! Obě jsou kastrované, očkované a čipované a hledáme pro ně domov s úžasnými lidmi – ale rozhodně pro obě společný!

Z našich zkušeností víme, že pokud se najde někdo dostatečně trpělivý s pevným předsevzetím kočičkám pomoci, dokáže „umazlit“ i ty, které v životě hodně vytrpěly a lidem opravdu nedůvěřují. Ano, může to trvat i řadu měsíců, ale odměnou jsou pak vděčná, přítulná stvoření, která vědí, že bez tohoto svého milovaného člověka by se z útulku nikdy nedostaly. Půjdete do toho?

LIVY S YRSOU NAŠLI V ÚNORU 2024 SPOLEČNÝ DOMMOV.
  • DATUM NAROZENÍ: duben 2021
  • POHLAVÍ: kočka
  • DATUM PŘÍJMU DO ÚTULKU: 9. 10. 2021
  • OKOLNOSTI PŘÍJMU: odchyt v Lipencích
  • KASTRACE: ANO
  • ODČERVENÝ, ODBLEŠENÝ: ANO
  • ČIP: ANO
  • OČKOVÁNÍ: ANO