JAK U NÁS PROBÍHÁ ADOPCE?

Pokud se rozhodnete si od nás adoptovat jednu nebo více kočiček, nejprve nás kontaktujte. Domluvíme si spolu schůzku v útulku nebo v jednom z domácích depozit a vše si osobně domluvíme. Na takovou schůzku je s sebou potřeba občanský průkaz nebo průkaz trvalého pobytu v ČR, adopční poplatek a přepravka na kočku.

PODMÍNKY ADOPCE

Pokud si u nás vyberete kočičku či kocourka, sepíšeme s Vámi adopční smlouvu, která vymezuje práva a povinnosti osvojitele i práva a povinnosti PSOZ.

Upozorníme Vás i na některé z našich povinností, jako je například umožnit zástupci našeho sdružení kontrolu zvířete a též na povinnost zvíře adoptované PSOZ vrátit výhradně nám, pokud nastanou podmínky nebo situace, kdy se o ně nebudete moci dále starat. A je jedno, zda kočičku máte týden nebo 10 let. Současně se také PSOZ zavazuje od Vás zvířátko vzít zpět, pokud byste se o ně už nemohli starat.

A upozorňujeme také na povinnost dát zvíře kastrovat, pokud si od nás berete takové, které s ohledem na věk nemohlo být kastrováno.

Majitele našich kočičích svěřenců si pilně prověřujeme. Budeme chtít vědět i něco o Vás, o Vašich zkušenostech se zvířaty, o tom kde bude kočička bydlet, zda v domku nebo v bytě apod. Na oplátku se dozvíte od nás veškeré informace o Vámi vybrané kočičce jakou má povahu, jak se chová, co ráda jí, zda se snáší s ostatními zvířaty, zda je zvyklá na pejsky či děti a mnoho dalších užitečných rad, které Vám pomohou se s kočkou co nejlépe sžít. Nemyslete si, že bychom chtěli vyzvídat věci z Vašeho soukromí, ale všechny naše svěřence máme rádi a přejeme jim tu nejlepší rodinu, ten nejlepší nový domov a nejhodnější páníčky. Většina koček v naší péči neměla dříve život nejlehčí, útulek také není právě kočičí ráj, tak si velmi přejeme, aby se jí v dalším životě už dařilo opravdu výborně.  A také podle těchto informací Vám můžeme zodpovědně pomoci při výběru kočičky.

Při adopci  Vás však požádáme o adopční poplatek, 800 Kč za kotě a 1000 Kč za dospělou kočku. Pokud si od nás berete koťátka nebo kočky dvě do jedné domácnosti platíte pouze za jedno zvířátko, druhé je zdarma, protože dáváme přednost tomu, aby byly kočičky spokojené, než abychom za každou získali peníze. Zaplacený příspěvek se dá odečíst z daní, rádi Vám vystavíme potvrzení o daru.

POKUD SE CÍTÍTE PŘIPRAVENI VE SVÉM DOMOVĚ PŘIVÍTAT NOVOU KOČIČÍ DUŠIČKU, PODÍVEJTE SE, JAKÁ KOŤATA NEBO DOSPĚLÉ KOČKY NA DOMOV PRÁVĚ ČEKAJÍ!