Milí kočičí lidé,

ačkoli jsme si v posledních letech již několikrát mysleli, že je tak zle, že už nemůže být hůř, mýlili jsme se. Dnes je OPRAVDU ZLE – až tak, že náš útulek bez pomoci mnoha hodných lidí, pravděpodobně nepřežije konec letošního roku. To znamená, že jsou vážně a bohužel velmi aktuálně, ohroženy životy kočiček, kocourků a koťátek, které jsou obyvateli útulku. A samozřejmě především životy těch, kteří jsou ještě na ulici či u popelnic a bez naší pomoci by nepřežili, nejvíce letošní koťátka.

Co se stalo, že to došlo až sem? Všichni víme, jak se absolutně všechno – od energií, přes potraviny a pohonné hmoty až po léky a podobně – zdražilo tak brutálně, jako nikdy předtím. A na to samozřejmě navázaly i služby, především veterina, ale i například odvoz odpadu – prostě všechno…. A tak zatímco například jsme ještě nedávno kupovali dost kvalitní konzervy za 20 Kč, nyní nezbývá, než je koupit za 30 Kč. Ale sní se jich stejně, jako předtím, protože ačkoli kočičáky masivně umísťujeme, zatím jsme nevyhlásili stop stav, a tak jich je u nás stále stejně, zhruba 200.

Nebo zatímco měsíční účet z naší „dvorní“ veteriny dříve činil kolem 25.000, nyní je to za měsíc vždy kolem 45.000 Kč i více…

Alexa je u nás v útulku na dožití. S ohrožením našeho útulku bohužel přichází v úvahu, že se jí život ještě zkrátí.
Siri u nás už několik měsíců žije s nádorem tlamky. I ona by neměla kam jít, kdyby náš útulek musel zavřít.
U nás v útulku žije několil desítek divokých neumístitelných koček, jejichž život je momentálně finanční tísní ohrožen.

Bohužel současně s tím se daří hůře a hůře i lidem, a tak mnozí, kteří nám dříve mohli přispívat, nyní pomáhat přestali. Jenomže zatímco většina lidí si nějak dokáže pomoci, aby pro ně tohle zdražení nebylo osudné, zvířata si pomoci nedokážou.

Přitom dosud jsme na rozdíl od většiny ostatních útulků stop stav neměli. Jenže pokud se situace velice rychle nezlepší, nebude už ani na energie, ani na nájem, a nakonec ani na jídlo pro naše svěřence.

Prosím, nedopusťme, aby museli zemřít jen pro to, že by nebyly peníze! Komu z vás nejsou opuštěné kočičky lhostejné a může si to ještě v dnešní době dovolit, prosíme, POMOZTE!
Když se nás spojí hodně, pak i každá malá částka bude velkou pomocí!

Účet PSOZ: 179500872/0300

A pokud máte chuť se přesvědčit na vlastní oči, komu pomáháte, můžete se k nám přijít podívat. Kontakt: psoz@seznam.cz nebo 728 193 712.