Bílorezavý Filip (13 let) a nádherně vybarvená tříbarevka Kiki (12 let) žili od koťátkovského věku se svou milovanou paničkou v domku se zahrádkou, takže mohli být uvnitř s ní i venku, jak, se jim líbilo. Kiki je velmi temperamentní, troufalá a svoje. Mazlí se ráda, jen chvíli trvá, než si k sobě někoho pustí. Venku skáče všude možně, ale doma nikdy po nábytku nelezla, ani jej neškrábe. Ráda lehá na měkkém. Filip je velice klidný, ale rád se přijde přitulit a pohladit i k cizímu člověku. Nerad se zvedá do náruče, ale otírá se velmi aktivně o nohy a přede.

Bohužel panička zemřela a obou kočiček se ujala její dcera, která také kočky miluje. Ta už ale jednu svoji kočičku má a ukázalo se, že to dohromady opravdu nejde – obě holky si vzájemně vůbec nesedly. Vlastní kočka paní z přítomnosti vetřelců přestala jíst. Zatímco Filip jí nic nedělal, jen ji ignoroval, Kiki si začala vydobývat pozici v teritoriu, přičemž byt je malý, a tak se původní kočička ani nemá moc kam chovat. U Filipa se ze stresu ze ztráty paničky zase objevila mírně zvýšená funkce štítné žlázy – to ale není žádný velký problém – denně dostává prášek, kterého si v jídle ani nevšimne a pokud by měl zase milující paničku sám pro sebe, ideálně v domku se zahrádkou, dal by se pravděpodobně zase brzy úplně do pořádku. S Kiki na sebe nejsou nijak fixovaní, takže mohou mít domov každý svůj.

Bohužel paní, která nechce riskovat zdraví vlastní kočičky, tomu dává ještě měsíc (do poloviny listopadu 2023) a pak oba budou muset do útulku. Přitom jsou vážně úžasní a novým majitelům by přinesli do života opravdovou radost!

Oba jsou kastrovaní a vzorně chodí na kočičí toaletu, přestože byli zvyklí i venku.