Týna (naroz. asi koncem srpna 2023) je maličké koťátko, které v životě mělo štěstí v neštěstí. Nejprve ji někdo, když sotva začala sama papat, zřejmě sebral od maminky a vyhodil v lese, daleko od jakéhokoli lidského obydlí. Tam by takový drobeček sám nedošel, tak je jasné, že ji někdo prostě odsoudil k smrti. Důvodem bylo asi to, že dotyčný nechtěl dát peníze za léčení – koťátko mělo totiž v důsledku infekce vyhřezlé očičko, což vyžadovalo, jak se brzy ukázalo, operaci a léčbu. 

Týnuška však byla chytré koťátko – našla si cyklostezku, která tamtudy vedla a u ní zůstala sedět. Samozřejmě nevíme, jak dlouho tam seděla, hladová, s bolavým očičkem, ale nakonec měla štěstí – jel kolem cyklista, kotě uviděl a slitoval se. Naložil Týnu do brašny na kole a dovezl nám ji do útulku Kocour Felix v Klecanech.

Bylo nám hned jasné, že očičko, ve stavu, v jakém je, ji už ohrožuje na životě, a tak jsme ji rychle vezli na veterinární kliniku Sokolníky. Šikovná paní doktorka se jí hned ujala, a ačkoli byla sobota a za chvíli měla ordinace končit, ji neprodleně operovala.

Operace dopadla výborně a Týna se zašitým očičkem je nyní v dočasné péči u jedné naší spolupracovnice. Už je jí dobře, krásně papá a je z ní – přes to, že vidí jen na jedno očičko – takový malý dráček. Všude se vyšplhá, skáče, hraje si….

JENŽE! Operace nás stála skoro 4.000 Kč a následné léčení antibiotiky a kontroly a vyndání stehů budou znamenat další finance. A to jsou pro náš útulek v současné situaci veliké peníze. Když teď zaplatíme vše za Týnušku, nebudeme hned tak moci opět zachránit další kočičky či kocourky, kteří by pomoc potřebovali. Prostě proto, že na to nebudeme mít. Pokud se ale najdou hodní lidé, kteří nám pomohou zaplatit léčení Týnušky, budeme mít možnost pomoci zase dalším.

Pokud tedy chcete a můžete, prosíme, pošlete jakoukoli částku na účet 179500872/0300heslo Týna – očičko.

A pozor! Jakmile se Týnuška doléčí, což bude asi v polovině října 2023, budeme pro ni hledat domov, abychom dočasku u naší báječné kolegyně uvolnili pro další potřebné maličké nalezence. Máte-li tedy chuť jí také dát domov, pište na psoz@seznam.cz nebo volejte 728 193 712. 

TÝDEN PO OPERACI
PŘED OPERACÍ
DVA DNY PO OPERACI