Rocky je desetiletý, spíše menší pejsek neurčité rasy. Když mu bylo asi osm měsíců, dostal se – dnes už nikdo neví jak a proč – ke skupině bezdomovců a ti se rozhodli, že si pejsánka upečou. Naštěstí byl mezi nimi jeden, jmenuje se Bohouš, kterému bylo štěňátka líto, a tak místo něj koupil ostatním láhev rumu a odešel od nich, aby si to ještě nerozmysleli.

Od té doby uplynulo deset let a pejsek a jeho člověk žijí stále spolu. Protloukají se, jak to jen jde a jsou kamarádi opravdu na život a na smrt. Bohouš si před časem našel ubytování v buňce ve sběrných surovinách v Praze 9, takže mají legální střechu nad hlavami, ačkoli to opravdu není žádný luxus.

Od té doby tam s Rockym celkem spokojeně žijí. Tedy – žili by spokojeně, kdyby letos v únoru nezasáhl osud v podobě nemoci Rockyho. Bohouš neměl peníze na veterináře, ale jedna úžasná paní jménem Hanka, která sama má pejsky (a také kočičky) se rozhodla veterinu zaplatit, i když sama také žije se zvířátky doslova z ruky do úst, protože je v invalidním důchodu. Vzala Rockyho k výbornému psímu veterináři, dr. Antonovi. Zpočátku se zdálo, že to není nic tak vážného, ale po důkladném vyšetření se ukázalo, že Rocky má v bříšku ošklivý nádor. Pokud by se neoperoval, umřel by… Jenže operace stojí spoustu peněz, i u lékaře, který pejsky miluje, a proto nemá šílené ceny, jako na některých jiných veterinách. Přesto operace měla stát 10.000 Kč a pooperační péče, různá vyšetření a kontroly přibližně dalších 7.000.

Bohouš však neměl ani pár stovek, a tak se Hanka rozhodla, že si půjčí a operaci Rockymu zaplatí. Objela několik svých přátel a dala dohromady částku 17.000 Kč. Pan doktor Rockymu nádor vyoperoval a postaral se o vše, co bylo potřeba a pejsek mohl žít dál. Páníček Bohouš byl šťastný a o Rockyho se ve své buňce po operaci vzorně staral. Dnes Rocky už krásně žere, běhá a jen jizva na bříšku připomíná, co prodělal.


Jenže Hanka musí vypůjčené peníze už velmi brzy vrátit a na to nemá. A protože velmi často pomáhá zcela zadarmo v našem kočičím útulku Kocour Felix, rozhodli jsme se, že jí pomůžeme. Jenže sami také bojujeme s nedostatkem peněz a v útulku máme kolem 200 kočiček. A tak jsme se rozhodli, že poprosíme hodné lidi, kteří mají rádi zvířata, zda by pomohli a peníze, které si Hanka vypůjčila, aby Rocky přežil, pro ni po částech věnovali. Prosím, pomůžete? Doslova každá stokoruna je cenná! 

Pokud tedy chcete a můžete přispět, pošlete prosím svůj dar na účet 179500872/0300, heslo „Pejsek Rocky“.

Moc děkujeme!

Rocky v rekonvalescenci
Rockyho jizva po zákroku
Vyoperovaný útvar