Nádherný, přítulný, asi dvouletý zrzavý kocourek Cheese (Sýr) – jak jej pojmenovala paní Lucie, která v tom místě u sebe na zahradě krmí venkovní kočičky – se začátkem loňského léta z ničeho nic objevil u nádraží Kostelci nad Labem.  S největší pravděpodobností jej tam někdo vyhodil, protože Lucie pátrala v širém okolí a ničí nebyl. Od té doby kocourek pendloval mezi ní a ostatními sousedy, kteří také milují kočičky a Cheese si pro jeho milou povahu zvláště oblíbili. Přístřeší našel u paní Lucie v kůlně a v zimě v pelíšku pro toulavky sklepě a časem také v altáncích u sousedů.

Bohužel začátkem letošního března si paní Lucie všimla, že kocourek má nějak divně velké bříško – kdyby nevěděla, že to je kluk, myslela by si, že je to březí kočička. Vzala jej tedy k veterináři, zaplatila potřebné testy a zazněl jasný verdikt: FIP.

Jenže potřebná léčba, jak si Lucie zjistila, by stála přes 20.000 Kč a na to už, jako matka samoživitelka, navíc s třemi vlastními kočkami neměla. A sousedé přidali na docela drahé testy a víc už nemohli. Byla zoufalá při představě, že by tak úžasného kocourka musela nechat umřít. Paní veterinářka jí ale poradila, ať se zkusí obrátit na Pražský spolek ochránců zvířat, že určitě nějakou cestu vymyslí.

A protože u nás už máme s tím, jak zajistit léčbu FIP, několik zkušeností, u několika útulkových, ale soukromých kočiček, slíbili jsme paní Lucii, že kocourkovi pomůžeme. Nejprve byl pár dní u nás, protože zpočátku musel dostávat injekce. Léčba krásně zabrala, a tak si jej Lucie vzala domů. Od nás si bezplatně odnesla balíček prášků na prvních 15 dní. Bohužel však ani PSOZ nemůže, při své špatné finanční situaci, zaplatit celou tříměsíční léčbu a závěrečné testy.

A tak nyní prosíme hodné lidi, kteří chtějí a mohou pomoci: Přispějte na léčbu zrzečka Cheese, aby mohl dál žít! Pokud můžete a chce přispět, pošlete prosím jakoukoli částku na účet PSOZ 179500872/0300. Heslo Cheese. Pomůže každá stokoruna!

Informace o tom, jak se kocourkovi daří, budeme čas od času zveřejňovat na našem FB a instagramu, ale koho by zajímaly podrobnosti, rádi jej propojíme přímo s paní Lucií.

Předem moc děkujeme!

Hanka Janišová a všichni z útulku Kocour Felix